لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۳

یک نماینده مجلس خواستار ملاقات با اسماعیل عبدی فعال مدنی زندانی شد


اسماعیل عبدی(راست) در کنار جعفر عظیم زاده، فعال کارگری
اسماعیل عبدی(راست) در کنار جعفر عظیم زاده، فعال کارگری

بعد از ۲۷ روز از اعتصاب غذای اسماعیل عبدی دبیر کل زندانی کانون صنفی معلمان، یک نماینده مجلس خواستار ملاقات با این فعال صنفی معلمان شد.

خبرگزاری ایلنا روز دوشنبه هشتم خرداد گزارش داد که فاطمه سعیدی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی از دادستان تهران خواسته است که امکان ملاقات او با اسماعیل عبدی در زندان اوین را فراهم کند.

اسماعیل عبدی دبیرکل زندانی کانون صنفی معلمان ایران از دهم اردیبهشت ‌ماه در اعتراض به روند رسیدگی به پرونده اش دست به اعتصاب غذا زده است. او رفتار قوه قضائیه با فعالان صنفی و مدنی را ناعادلانه خوانده و به آن اعتراض کرده است. آقای عبدی همچنین خواستار «خروج روند پیگیری پرونده‌اش از حالت امنیتی به عادی»‌ است.

این فعال صنفی معلمان به اتهام‌ اجتماع و تبانی به قصد اخلال در نظم عمومی و تبلیغ علیه نظام به شش سال زندان محکوم شده و از آبان ماه ۹۵ دوره محکومیت خود را می‌گذراند.

نزدیکان او به رسانه‌ها گفته‌اند که آقای عبدی علاوه بر کاهش وزن شدید دچار نوسان فشار خون و ناراحتی کلیه شده و باید فورا به بیمارستان اعزام شود.

خانم سعیدی که پیشتر با خانواده اسماعیل عبدی ملاقات کرد، در نامه خود به دادستان تهران با اشاره به عضویت خود در کمیسیون آموزش مجلس نوشته است که سوالات زیادی در مورد وضعیت اسماعیل عبدی از سوی مردم مطرح می‌شود و «مطالبه مراجعین و مکاتبه‌کنندگان عمدتا پیگیری وضعیت مشارالیه است»، بنابراین او خواستار صدور اجازه ملاقات با این زندانی شده است.

در پی اعتصاب غذای آقای عبدی، بیش از ۱۵ هزار معلم ایرانی، با امضای نامه‌ای که به قوه قضاییه ارسال شد، خواستار آزادی او شدند.

سازمان معلمان ایران و کانون صنفی معلمان تهران، نیز در بیانیه‌های جداگانه نسبت به سلامت آقای عبدی ابراز نگرانی کرده و خواستار رسیدگی قوه قضائیه به وضعیت او شدند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG