لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۳

گزارشگران بدون مرز برخورد اطلاعات سپاه با روزنامه‌نگاران ایران را محکوم کرد


محمد مساعد، روزنامه نگاری که به تازگی آزاد شده دوباره احضار شد
محمد مساعد، روزنامه نگاری که به تازگی آزاد شده دوباره احضار شد

سازمان گزارشگران بدون مرز روز شنبه ۳ اسفند با انتشار متنی در توئیتر، برخورد سازمان اطلاعات سپاه با روزنامه‌نگاران در ایران را محکوم کرد.

این سازمان در صفحه توئیتر خود با اشاره به روزنامه‌نگارانی همچون محمد مساعد، مازیار خسروی، یاسمن خالقیان، مولود جاحی‌زاده، یغما فشخامی، احسان بداغی و شبنم نظامی، اقدام خودسرانه و غیرقانونی اطلاعات سپاه پاسداران، در بازداری از اطلاع‌رسانی روزنامه‌نگاران در شبکه‌های اجتماعی را محکوم کرد.

در روزهای اخیر فشار بر روی روزنامه‌نگاران از جمله محمد مساعد، روزنامه‌نگار اقتصادی افزایش یافته است و کاربران شبکه‌های اجتماعی اخبار متعددی در رابطه با این روزنامه نگار منتشر کرده‌اند.

گزارش شبکه‌های اجتماعی از احضار مجدد این روزنامه‌نگار توسط اطلاعات سپاه حکایت می‌کند.

بنا بر این گزارش، آقای مساعد در حین بازجویی ناچار شد اکانت‌های توییتر و تلگرام خود را غیرفعال کند و تا زمان برگزاری دادگاه حق هیچ‌گونه فعالیت مجازی را ندارد.

این اولین بار نیست که محمد مساعد احضار و یا بازداشت می‌شود، او پیش از این همزمان با اعتراضات مردمی ایران و پس از انتشار دو متن در توئیتر خود به قطعی اینترنت در ایران واکنش نشان داده بود.

او در یکی از توئیت‌های خود که با استقبال بسیار زیادی مواجه شده بود به زبان انگلیسی نوشته بود: «تق تق سلام جهان آزاد... من ۴۲ پروکسی استفاده کردم تا این را بنویسم. میلیون‌ها ایرانی اینترنت ندارند. صدای ما را می‌شنوید؟»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG