لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۷

دیدگاه: ایران هراسی از فشار بین المللی برای سرکوب مخالفان در داخل ندارد


نهادهای بین المللی به نقض حقوق بشر و استفاده از مجازات های غیر انسانی مانند شلاق اعتراض دارند.
نهادهای بین المللی به نقض حقوق بشر و استفاده از مجازات های غیر انسانی مانند شلاق اعتراض دارند.

یادداشتی از رووَن اِسکاربورو در روزنامه واشنگتن تایمز

سازمان ملل متحد و یک گروه حقوق بشری نگران رفتار بی رحمانه تهران با زندانیانی هستند که به انتقادها از رژیم مذهبی ایران شدت داده اند.

یک کارشناس سیاست خارجی می گوید با وجود محکومیت های بین المللی ایران باور دارد که با توجه به توان مداخلاتش در عراق، سوریه، یمن، کمک هایش به حماس دشمن اسراییل و ایجاد مزاحمت برای ارتش آمریکا در خلیج فارس هیچ جایی برای ترس و نگرانی داخلی ندارد.

رابرت مگینیس، سرهنگ بازنشسته نیروی زمینی آمریکا، که متخصص ضد تروریسم است معتقد است: «ایران هیچ بهایی برای سرکوب مخالفان در داخل نمی دهد. ما اهرم فشار اندکی در منطقه داریم و هیچ کشور دیگری هم در منطقه ایران را در این باره مورد پرسش قرار نمی دهد».

«شورای ملی مقاومت ایران»، یک گروه مخالف جمهوری اسلامی در خارج از ایران، می گوید بیش از بیست زندانی سیاسی در اعتراض به شرایط غیرانسانی در زندان های مخوف ایران سی و پنج روز است که دست به اعتصاب غذا زده اند. مخالفان در دیگر زندان ها هم به آن ها پیوسته اند.

شاهین قبادی، سخنگوی سازمان مجاهدین خلق ایران، می گوید اعتصاب غذا نشانگر مخالفت روزافزون با حکومت تندرو اسلامی در ایران است. به گفته قبادی رسیدن نامه های این زندانیان به بیرون درباره وضعیت بسیار بد زندان ها رژیم را خشمگین کرده است.

عاصمه جهانگیر، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر ایران، در بیانیه ای اعتراضی خطاب به ایران گفت: «من عمیقا نگران گزارش های حاکی از وخامت سلامت زندانیانی هستم که در اعتصاب غذا هستند و شکنجه و آزارشان از زمان انتقال آن ها ادامه داشته است».

این وکیل پاکستانی از تهران خواسته است با گفتگوی از روی حسن نیت و رسیدگی به شکایات راه حلی سریع برای وضعیت وخیم ناشی از اعتصاب غذای زندانیان بیابد.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG