لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ ایران ۰۹:۰۶

محمد رضا خاتمی و تعدادی از اعضای حزب مشارکت محاکمه می شوند


در پی انتشار گزارش‌هایی از احضار محمد رضا خاتمی و برخی از اعضای حزب "جبهه مشارکت ایران اسلامی" به دادسرا، وکیل این افراد از محاکمه آنها در آبان ماه امسال خبر داد.

حجت کرمانی که وکالت محمد رضا خاتمی، آذر منصوری حسین کاشفی و حمید رضا جلایی پور را بر عهده دارد، روز چهارشنبه ۱۷ شهریور به خبرگزاری ایلنا گفت که موکلان او به دادسرا مراجعه کرده و کیفرخواست به آنان ابلاغ شده است.

حزب مشارکت از چند سال پیش از سوی مقام های قضایی ایران منحل شد.

وکیل آقای خاتمی با بیان اینکه تاریخ برگزاری دادگاه ۱۷ آبان امسال اعلام شده، گفت که موکلان او به "اجتماع و تبانی و فعالیت تبلیغی علیه نظام" و "عضویت در گروه‌های غیرقانونی" متهم شده اند.

پیشتر محمد رضا خاتمی، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره ششم نیز از احضار و بازجویی خود خبر داده بود.

در همین رابطه، حمیدرضا جلایی‌پور نیز در یادداشتی درباره احضار فعالان اصلاح طلب به دادگاه نوشت: "پیرو احضار به شعبه‌ ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی، به همراه شش نفر دیگر از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب (محمدرضا خاتمی، علی شکوری راد، محسن صفایی فراهانی، حسین کاشفی، آذر منصوری و محمد نعیمی‌پور) در این شعبه حاضر شدم."

او به احضارهای پیاپی به یکی از نهادهای امنیتی در ماههای گذشته اشاره کرد و نوشت که موج جدیدی از برخورد با فعالان سیاسی و مدنی ایجاد شده که هدف آن اثر گذاری بر انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ است.

حزب "جبهه مشارکت ایران اسلامی" که افراد بازداشت شده از اعضای آن بوده اند، از احزاب عمده اصلاح طلب بود که در پی اعتراضات سال ۸۸، از سوی دستگاه قضایی ایران غیرقانونی اعلام و منحل شد.

برخی از اعضای جبهه مشارکت به عضویت حزب نوپای "اتحاد ملت ایران اسلامی" در آمدند، از جمله علی شکوری راد که هم اکنون دبیر کل این حزب است.

نظر شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG