لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۵

بازداشت سه نفر از اعضای حزب تازه تاسیس ندای ایرانیان


اخبار غیررسمی از ایران حکایت از بازداشت سه نفر از اعضای حزب تازه تاسیس ندای ایرانیان دارد.

وبسایت کلمه که اخبار مربوط به منتقدان حکومت ایران را منتشر می‌کند، روز سه‌شنبه ۱۸ آذر ماه در خبری نوشت که محسن بیگلربیگی، جاوید فخریان و سینا رحیم پور نیمه شب دوشنبه در منزل شخصی خود توسط ماموران امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به نوشته این وبسایت ماموران منزل این سه نفر را نیز بازرسی کردند. وبسایت کلمه چندی بعد از آزادی سینا رحیم پور خبر داد اما نوشت که دو نفر دیگر همچنان در بازداشت هستند.

حزب ندای ایرانیان که هفته پیش مجوز گرفت، از سوی موسسان خود حزبی با خط مشی اصلاح طلبی معرفی شده است. در وبسایت این حزب آمده است: «حزب تازه تاسیس ندای ایرانیان در نظر دارد جهت نفوذ گفتمان اصلاح طلبی در بین دهک‌های مختلف جامعه و کاهش تبعیض‌ها و معظلات جامعه به سمت اصلاحات و سیاست ورزی جامعه محور که در متن آن مردم و طبقات اجتماعی قرار دارند حرکت کند.»

صادق خرازی، سفیر سابق ایران در فرانسه و سفیر سابق ایران در سازمان ملل متحد، از موسسان حزب ایرانیان است. خرازی که از مشاوران محمد خاتمی بود هنگام راه اندازی حزب ندای ایرانیان جلساتی را با او برگزار کرد.

بازداشت سه نفر از اعضای این حزب تازه تاسیس در حالی صورت گرفت که پیشتر هم وبسایت سلام نو که خبرهای نزدیک به این حزب را منتشر می‌کرد، از سوی دادستانی توقیف شده بود.

XS
SM
MD
LG