لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۹

جیسون رضائیان سرانجام با وکیلش دیدار کرد


ملاقات جیسون رضائیان با وکیلش پس از نزدیک به ۱۰ ماه بازداشت
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

قوه قضاییه جمهوری اسلامی، سرانجام پس از گذشت نزدیک به ۱۰ ماه از بازداشت جیسون رضائیان خبرنگار آمریکایی ایرانی‌تبار روزنامه واشنگتن پست، اجازه داد وکیل این روزنامه‌نگار با او دیدار کند.

پیش از آن، خانواده جیسون رضائیان، مقامات دولت آمریکا و مجامع بین‌المللی بارها از حکومت ایران در خواست کرده بودند تا اجازه ملاقات وکیل جیسون را با او فراهم کند.

علی رضائیان برادر جیسون در گفتگو با بخش فارسی صدای آمریکا ضمن اعلام خبر انجام این ملاقات، به نقل از لیلا احسن، وکیل جیسون گفت که پرونده جیسون نشان می‌دهد که وی جرمی مرتکب نشده است.

علی رضائیان گفت: «بعد از گذشت نه ماه که جیسون به وکیلی دسترسی نداشت، سرانجام موفق شد با وکیل خود دیدار کند. این ملاقات در دفتر قاضی و با حضور وی، یک مترجم و دوبازجوی پرونده جیسون انجام شد. اما بالاخره این دیدار انجام شد، که کمی بیش از یکساعت بود و ما گمان نمی‌کنیم تا پیش از جلسه دادگاه ملاقات دیگری صورت گیرد.»

برادر جیسون در ادامه گفت و گوی خود اضافه کرد که خانم احسن به محتوای پرونده دسترسی داشته است و با مرور آن، صد درصد مطمئن است که جیسون هیچ جرمی را مرتکب نشده است و مدرکی که نشان دهد جیسون کار غیرقانونی انجام داده است وجود ندارد.

به گفته علی رضائیان اگر چه هنوز زمان برگزاری دادگاه مشخص نشده است اما وکیل جیسون برای برگزاری هر چه سریعتر دادگاه درخواست رسمی داده است. برادر جیسون گفت: «ما می‌خواهیم که این دادگاه هر چه زودتر برگزار شود تا مشخص شود که هیچ مدرکی علیه جیسون وجود ندارد و او هیچ جرمی را مرتکب نشده است. احتمال دارد که دادگاه جیسون ماه آینده برگزار شود.»

آنگونه که علی رضائیان به صدای آمریکا توضیح داد، بیماری‌های جیسون در طول بازداشت مداوا نشده و در حدود ۱۰ ماه بازداشت خود، مراقبت درمانی خوبی نداشته است، عفونتها ماههاست که ادامه دارد و فقط به او قرص مسکن و گاه آنتی بیوتیک داده‌اند. آقای رضائیان گفت که جیسون در دو ماه نخست بازداشت خود حدود ۲۵ کیلو از وزن خود را از دست داد.

XS
SM
MD
LG