لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۹

ایران عضو "باشگاه مسابقات اسب عربی" شد


"باشگاه مسابقات میراث اسب عربی" یکی از معتبر‌ترین باشگاه‌های سوارکاری جهان است.
"باشگاه مسابقات میراث اسب عربی" یکی از معتبر‌ترین باشگاه‌های سوارکاری جهان است.

فدراسیون سوارکاری ایران به عضویت "باشگاه مسابقات میراث اسب عربی" یکی از معتبر‌ترین باشگاه‌های سوارکاری جهان پذیرفته شد.

بنا به گزارش سایت رسمی این باشگاه جهانی، ایران در سال ۲۰۱۹ میزبان مسابقات جهانی سوارکاری با اسب عربی خواهد شد.

اسب عربی یا حصان العربی یکی از نژادهای اسب سبک جهان است که زادگاه آن در خاورمیانه است و سوارکاری با آن به دلیل ساختار بدنش، آسان است.

فدراسیون سوارکاری ایران با عضویت در باشگاه جهانی میراث مسابقات با اسب عربی توانست گام بزرگی در تثبیت جایگاه خود به عنوان یکی از مهم‌ترین مناطق پرورش اسب اصیل و سوارکاران زبده در جهان برداشته و در کنار کشورهایی همچون آمریکا، بریتانیا، استرالیا، روسیه، برزیل، لهستان، و سوئد قرار گیرد که در این رشته بسیار فعالند.

ایران یکی از کشورهای برجسته در پرورش اسب عربی یا اسب اصیل است و خود را آماده می‌کند تا میزبان مسابقات سوارکاری با اسب عربی در سال ۲۰۱۹ جهان شود.

مسعود خلیلی رییس فدراسیون سوارکاری با اعلام موافقت سازمان جهانی اسب عربی با میزبانی ایران گفت: قرار است اعضای هیات رییسه این سازمان جهانی سال آینده بازدیدی از ایران داشته باشند.

بنا به گزارش سایت سوارکاری ایران، استان خوزستان قطب پرورش اسب اصیل عربی کهن‌ترین گونه اسب است که نقشی اساسی در تاریخ انسان و اسب بازی کرده است.

عمر این‌ نژاد به چهار هزار و ۵۰۰ سال قبل بازمی‌گردد و خاستگاه آن خاورمیانه و نواحی بیابانی یا نیمه بیابانی این منطقه است. با تلاش سلسله ساسانیان در پرورش و اصلاح این‌نژاد، اسبهای اصیلی به وجود آمدند که به خاطر چابکی و مقاومتشان مایه حیرت شدند.

XS
SM
MD
LG