لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۷

برایان هوک: اگر جانشین سلیمانی همان مسیر او در کشتن آمریکایی‌ها را دنبال کند، به سرنوشت او دچار می‌شود


برایان هوک نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران می‌گوید اگر جانشین قاسم سلیمانی همان مسیر او در کشتن آمریکایی‌ها را دنبال کند، به سرنوشت او دچار می‌شود.

خبرگزاری رویترز گفتگوی روزنامه الشرق الاوسط با برایان هوک را روز پنجشنبه منعکس کرد که آقای هوک گفته اگر [اسماعیل] قاآنی [فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران] همان مسیر کشتن آمریکایی‌ها را دنبال کند، به همان سرنوشت [قاسم سلیمانی] دچار خواهد شد.

آقای هوک در این گفتگو تاکید کرد: رئیس جمهوری ایالات متحده همیشه عنوان کرده است که او برای محافظت از منافع ایالات متحده قاطعانه پاسخ خواهد داد.

نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران افزود : فکرمی‌کنم که رژیم ایران هم اکنون فهمیده است که نمی‌توانند به آمریکایی‌ها حمله کنند و پاسخ آن را نبینند.

رویترز نوشت که برایان هوک این مصاحبه را در حاشیه نشست داووس انجام داده و گفته است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشتر تصریح کرده بود «هرگونه حمله به آمریكایی‌ها یا منافع آمریكا با پاسخی قاطع روبرو خواهد شد.»

پیش از این دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، قبل از ترک داووس در یک کنفراس خبری گفته بود که «من آسیب‌های ناشی از بمب‌های کنار جاده‌ای ایران در نیروهایمان را دیده‌ام، کسانی که دست و پایشان را از دست داده و خیلی جدی زخمی شدند. خیلی از این بمب‌ها کار قاسم سلیمانی بود که حال دیگر اثری از او نیست.»

وزارت دفاع ایالات متحده ۱۳ دی ماه در بیانیه‌ای اعلام کرد حمله‌ای که بامداد جمعه به کشتن قاسم سلیمانی در عراق منجر شد، به فرمان دونالد ترامپ رئيس جمهوری ایالات متحده آمریکا اجرا شد.

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا نیز در ۱۴ دی ماه در یک پیام ویدئویی گفته بود که دستان قاسم سلیمانی به خون آمریکایی‌ها، آلوده بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG