لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۸

احمدی نژاد: کوهنوردان به زودی آزاد می شوند


احمدی نژاد: کوهنوردان به زودی آزاد می شوند
احمدی نژاد: کوهنوردان به زودی آزاد می شوند

محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری اسلامی ایران تاکید می کند دو کوهنورد زندانی آمریکایی در ایران، به رغم تاخیرهای صورت گرفته در قوه قضاییه جمهوری اسلامی، «به زودی» آزاد خواهند شد.

این اظهارات آقای احمدی نژاد، از شبکه تلویزیونی ای بی سی آمریکا پخش شد. آقای احمدی نژاد گفت قبلا قول داده بود که شین بائر و جاش فتال به زودی «در چند روز آینده» آزاد خواهند شد و اکنون نیز همین را می گوید.

او این سخنان را پس از ورودش به نیویورک در روز سه شنبه گفت. محمود احمدی نژاد برای شرکت در نشست عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده است.

هفته گذشته، آقای احمدی نژاد گفته بود دو کوهنورد آمریکایی به زودی از زندان آزاد می شوند. اما قوه قضاییه ایران اعلام کرد مسئله دریافت وثیقه برای مرخص کردن آنها هنوز در حال بررسی است.

پیشتر در روز سه شنبه، مسعود شفیعی وکیل دو کوهنورد آمریکایی اعلام کرد هنوز در انتظار بازگشت دومین قاضی است که به امضای وی برای آزادی موکلانش نیاز است. مسعود شفیعی گفت امیدوار بود تا کارهای اداری مربوط به وثیقه یک میلیون دلاری دو کوهنورد روز سه شنبه تمام شود اما این قاضی هنوز از مرخصی بازنگشته است.

ماه پیش، یک دادگاه ایران بطور جداگانه بائر و فتال را به اتهام جاسوسی و ورود غیر قانونی به کشور، به هشت سال زندان محکوم کرد.

آنان در ۳۱ ژوئیه ۲۰۰۹ همراه با یک آمریکایی دیگر، سارا شورد، بازداشت شدند. شورد سال پیش با یک وثیقه ۵۰۰ هزار دلاری آزاد شد و به آمریکا بازگشت.

XS
SM
MD
LG