لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۱

ناتان سیلز سفیر سیار آمریکا در امور ضد تروریسم: رژیم ایران حزب الله را درست کرد


ناتان سیلز سفیر سیار آمریکا در امور ضد تروریسم
ناتان سیلز سفیر سیار آمریکا در امور ضد تروریسم
نیکولاس راسموسن مدیر مرکز ضد تروریسم در یک کنفرانس خبری گفت: ماهیت مرگبار حزب الله لبنان از سه دهه پیش آشکار شده: نخستین تجربه آمریکائی ها از بدنهادی این گروه در سال ۱۹۸۳ در حمله ها به سفارت آمریکا و به تفنگداران دریائی آشکار شد:
"در سال ۲۰۱۲ اعضای این گروه در حمله با بمب در بلغارستان پنج اسرائیلی و یک شهروند بلغار را کشتند، شماری از فعالان حزب الله در آذربایجان، مصر ، تایلند، قبرس و پرو در ارتباط با زمینه سازی حمله ها دستگیر شدند."
از جمله عملیات دیگر حزب الله، ترور رفیق حریری نخست وزیر پیشین لبنان در سال ۲۰۰۵؛ حمایت از در قدرت باقی نگاه داشتن بشار اسد علیه مردم سوریه؛ و انبار کردن زرادخانه عظیمی از جنگ افزارها عمدتا علیه اسرائیل، در به چالش گرفتن قطعنامه ها ی شورای امنیت سازمان ملل متحد را می توان بر شمرد.
نیکولاس راسموسن با ابراز نگرانی از تهدیدی که از ناحیه حزب الله متوجه آمریکاست به دستگیری دو تن از اعضای واحد تروریستی بین المللی گروه حزب الله در ماه ژوئن در آمریکا اشاره می کند.
ناتان سیلز سفیر سیار آمریکا در امور ضد تروریسم تاکید دارد که تنها یک کشور به حزب الله امکان می دهد به رفتار مخربش ادامه دهد:
"رژیم ایران حزب الله را درست کرد و تامین مالی می کند تا در سرتاسر منطقه و جهان بی ثباتی ایجاد کند. همه این اقدام ها به زیان مردم ایران انجام می شود که منابع کشور صرف هدف های خونبار حزب الله و علیه مردم لبنان می شود. مردم ایران و مردم لبنان سزاوار زندگی بهتر از این هستند."
ناتان سیلز قول داد که دولت آمریکا و متحدانش جسورانه زیرساخت های تروریستی و شبکه های حمایت مالی آن را هدف قرار داده و رهبران و فعالان این گروه را به پای میز عدالت بکشانند
XS
SM
MD
LG