لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۸

نهاد اطلاعاتی: حزب الله و شبه نظامیان ایران در ارتش سوریه پنهان شده‌اند


گزارشی از یونا جرمی باب در روزنامه جروسلم پست

«مرکز اطلاعات و تروریسم مه یر آمیت» در گزارشی که روز پنج شنبه منتشر کرد، می گوید، نیروهای شیعه مدیریت شده توسط ایران در کارزاری که در حال حاضر در جنوب سوریه در جریان است وارد ارتش سوریه شده اند.

دست کم دو نیروی شیعه عراقی، «لواء ذوالفقار» و «لواء ابوالفضل العباس»، به طور مخفیانه وارد ارتش سوریه شده اند تا هویت شان را از اسرائیل و دیگر کشورهای مخالف، پنهان کنند.

بنا بر این گزارش اطلاعاتی، «لواء ذوالفقار» در کنار ارتش سوریه علیه شورشیان در شمال شرقی «درعا» جنگیده و در قطع کردن ارتباط پایگاه شرقی شورشیان با اشغال روستای «بصر الحریر» نقش داشته است.

نیروهای این گردان شیعه در پایان ژوئن ۲۰۱۸ تصاویری در فیسبوک منتشر کردند تا مشارکت شان را به رخ بکشند.

این گردان ترکیبی عمدتا از شبه نظامیان عراقی تحت مدیریت ایران مانند «عصائب اهل الحق»، «کتائب حزب الله» و «لواء الیوم الموعود» است و در ژوئن ۲۰۱۳ شکل گرفت.

به گزارش «مرکز اطلاعات و تروریسم مه یر آمیت»، در آغاز ژوئن ۲۰۱۸، جنگجویان متعلق به «لواء ابوالفضل العباس»، دیگر تیپ شیعیان عراقی تحت مدیریت ایران، در منطقه «القنیطره» و «درعا» شناسایی شدند.

آن ها در اونیفورم ارتش سوریه دیده شدند که در کنار فرمانده خود «ماهر عجیب جظه» موسوم به «ابو عجیب» عکس هایی طی آمادگی ارتش سوریه برای اشغال بخش های جنوبی سوریه گرفته اند.

در آغاز ژوئیه ۲۰۱۸ تصاویری از «ابو عجیب» با دیگر جنگجویان «لواء ابوالفضل العباس» در منطقه «درعا» منتشر شده بود.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG