لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۸

سقوط یک بالگرد مرزبانی در ایران یک کشته و چندین مجروح برجای گذاشت


عکس آرشیوی است
عکس آرشیوی است

رسانه های ایران گزارش دادند که یک بالگرد مرزبانی جمهوری اسلامی حوالی ظهر روز چهارشنبه ۲۱ فروردین مناطق مرزی ارومیه سقوط کرده و این سانحه یک کشته و چندین مجروح بر جای گذاشته است.

خبرگزاری صدا و سیما در این‌باره گزارش داد که این بالگرد در حین برخاستن در پاسگاه دالامپر از توابع بخش سیلوانای ارومیه دچار سانحه شده و سقوط کرده است.

بنابر این گزارش سقوط این بالگرد یک کشته و ۶ مجروح داشته که حال دو نفر از مجروحان وخیم اعلام شده است.

اما آمار مجروحان این حادثه در رسانه های رسمی داخل ایران متفاوت گزارش شده است. خبرگزاری ایسنا به نقل از اورژانس ایران اعلام کرده که این حادثه احتمالا ۹ مصدوم دارد که دو نفر از آنها تحویل بیمارستان عارفیان ارومیه شدند و ۷نفر دیگر از این مصدومان در پاسگاه مرزی فعلا مستقر هستند که به علت کولاک امکان جابجایی وجود ندارد.

از سویی دیگر این خبرگزاری آمار مصدومان این حادثه را به نقل از معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاداری آذربایجان غربی ۸ نفر اعلام کرده است.

خبرگزاری فارس نیز آماری از مصدومان حادثه نداده و تنها گفته که این سانحه یک کشته در پی داشته است.

این خبرگزاری به نقل از یک منبع مطلع محل سقوط این بالگرد را در کوه‌های دالامپرد در نقاط مرزی ارومیه اعلام کرده و گزارش داده که در این محل بالای ۶ متر برف وجود دارد.

مقامات علت سقوط این بالگرد را به رسانه ها «نقص فنی» اعلام کرده‌اند و معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی به ایسنا گفته است این بالگرد برای تعویض اکیپ واحد های مرزبانی به منطقه اعزام شده بود که دچار سانحه شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif


XS
SM
MD
LG