لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۰

مرگ چهار نفر در بیمارستان اهواز به علت آلودگی آب آشامیدنی


آلودگی آب در روخانه کارون در اهواز
آلودگی آب در روخانه کارون در اهواز

یک مقام بهداشتی استان خوزستان دلیل مرگ چند بیمار دیالیزی بیمارستان سینای اهواز در تابستان امسال را آلودگی آب آشامیدنی اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، شکرالله سلمان زاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اهواز روز سه شنبه ۲۸ دی ماه گفت که بر اساس بررسی‌های کارشناسی، علت مرگ بیماران دیالیزی بیمارستان سینا در شهرستان کارون، از توابع اهواز، آب آشامیدنی آلوده اعلام شد.

او گفت: «یکی چالش عمده اخیر در یکی از بیمارستان‌های استان خوزستان (بیمارستان سینا) فوت تعدادی از بیماران دیالیزی بود که در بررسی‌‌ها مشخص شد علت آن یک اسهال خونی ناشی از باکتری ای کولای ۹۵۷ بوده که از طریق آب آشامیدنی بیمارستان به این بیماران منتقل شده بود.»

اشاره او به مرگ چهار بیمار دیالیزی بیمارستان سینا در شهرستان کارون در مرداد ماه امسال بود که در پی تب، اسهال و استفراغ رخ داد.

این بیمارستان که نزدیک به پنجاه سال قدمت دارد، در ابتدای جاده اهواز به آبادان در منطقه کوت عبدالله واقع شده است.

آلودگی آب آشامیدنی از مشکلات اساسی بهداشتی در اهواز و برخی دیگر از شهرهای خوزستان است و سابقه چندین ساله دارد. در حالیکه آب آشامیدنی این شهرها از رود کارون و برخی رودخانه های دیگر خوزستان تامین می شود، فاضلاب کشاورزی و صنعتی و گاه خانگی در برخی مناطق به این رودخانه راه میابد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG