لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۲۳

تشکیل پرونده قضایی برای مسمومیت مرگبار در آسایشگاه پاکدشت


برای مسمومیت ۳۰ نفر از معلولان آسایشگاه پاکدشت که منجر به مرگ ۳ نفر از آنان شد، پرونده قضایی تشکیل شده است.

غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادستانی استان تهران روز چهارشنبه به ایسنا گفت که در حال حاضر پرونده مسمومیت در آسایشگاه در مرحله مقدماتی قرار دارد.

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس ایران از مسمومیت ۳۰ نفر از معلولان آسایشگاهی در پاکدشت در روز یکشنبه ۳۰ آذر خبر داده بود. به گفته او، بیماران دچار مشکل گوارشی شده بودند و سه نفر از آنان پیش از رسیدن اورژانس درگذشتند.

در این آسایشگاه، معلولان ذهنی بالای نگهداری می‌شوند و سخنگوی اورژانس تهران می‌گوید که تحقیق روی نمونه غذای آسایشگاه آغاز شده است. به گفته مجتبی خالدی، رعایت نکردن بهداشت در محلی که غذای دسته جمعی پخته می‌شود، می‌تواند باعث چنین اتفاقاتی شود.

مسمومیت ۱۸ دانش آموز با شیر مدرسه

از سوی دیگر سرپرست یک بیمارستان در شهرستان بشاگرد استان هرمزگان از مسمومیت ۱۸ دانش‌آموز بر اثر نوشیدن شیر رایگان مدرسه خبرداد.

به نوشته خبرگزاری مهر، روز چهارشنبه ۱۸ نفر از دانش‌آموزان دبستان نصر سردشت در مرکز بشاگرد به همراه مدیر و معلمان مدرسه به این بیمارستان مراجعه کردند که این دانش آموزان علائم تهوع، استفراق و اسهال داشتند.

سرپرست بیمارستان بقیه الله اعظم از درمان سرپایی همه دانش‌آموزان خبر داد و گفت که نمونه شیر مصرفی در مدرسه به آزمایشگاه فرستاده شده است.

XS
SM
MD
LG