لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۴

وزیر بهداشت ایران تایید کرد: مرگ ۲۲ نفر در اثر آنفلوآنزا


وزیر بهداشت ایران اخبار مربوط به مرگ ۲۲ نفر در کرمان و سیستان و بلوچستان در اثر آنفلوآنزا را تایید کرد.

حسن قاضی‌زاده هاشمی، روز یکشنبه ۱۵ آذر به خبرنگاران گفت که تا کنون ۲۲ نفر در کرمان و سیستان بلوچستان در موج جدید آنفلوآنزا جان سپرده‌اند که البته دلیل فوت آنها تنها آنفلوآنزا نبوده است. به گفته او بیشتر این افراد حتما "بیماری‌های زمینه‌ای" دیگری نیز داشته‌اند.

او همچنین نسبت به "وحشی شدن ویروس آنفلوآنزا" نیز هشدار داد و گفت: "هر سال مقاومت این بیماری بیشتر می‌شود؛ به خصوص اینکه در اثر این مقاومت‌ها ویروس آنفلوآنزا وحشی‌تر می‌شود و این شرایط زمانی حادتر می‌شود که این ویروس از آن طرف مرزها به ایران می‌آید."

همزمان، رئیس شبکه بهداشت سیرجان در استان کرمان اعلام کرده است که اخیر ۶۷ نفر در این شهر به آنفلوآنزا مبتلا شده‌اند که نیمی از آنها بهبود یافته‌اند. او نوع ویروس این آنفلوآنزا را H1N1 اعلام کرد.

بخیه بیمار را به دلیل نداشتن پول باز کردند

وزیر بهداشت ایران در بخش دیگری از سخنان روز یکشنبه خود تایید کرد که در اورژانس اصفهان بخیه یکی از بیماران را به دلیل نداشتن پول باز کردند. او به خبرنگاران گفت که پزشک و کادر پزشکی متخلف به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند.

بر اساس دستورالعمل جدید وزارت بهداشت و طبق طرح بیمه همگانی، در بیمارستان‌های دولتی ایران برای ارائه خدمات اورژانس پولی دریافت نمی شود.

XS
SM
MD
LG