لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۳

با وجود تردیدها؛ رسیدگی به پرونده مرگ هاشمی رفسنجانی «متوقف» شده است


یکی از مشاوران اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام، اعلام کرد که رسیدگی به پرونده مرگ او متوقف شده است.

غلامعلی رجایی یکشنبه ۸ اردیبهشت به خبرگزاری ایرنا گفت که پرونده مرگ رئیس پیشین مجمع تشخیص مصلحت همچنان در شورای عالی امنیت ملی باز است، اما هنوز به نتیجه نرسیده و رسیدگی به آن فعلاً متوقف شده است.

مشاور اکبر هاشمی رفسنجانی اضافه کرد که به حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، گفته بودند پرونده را مختومه اعلام کند، اما او موافقت نکرد.

این در حالیست که پس از اینکه در زمستان سال ۹۵ مقامات اعلام کردند اکبر هاشمی رفسنجانی در استخر دچار ایست قلبی شد و جان باخت، دختر او نسبت به مرگ طبیعی پدرش ابراز تردید کرد.

فاطمه هاشمی اعلام کرد كه در جسد پدرش و حوله‌ای كه با آن او را به بيمارستان منتقل كردند، مقدار قابل توجهی از راديواكتيو كشف شده است.

هاشمی رفسنجانی از بنیانگذاران جمهوری اسلامی بود و بیش از سه دهه عالیترین مقام ها را داشت. قتل‌های سیاسی و کشتار مخالفان در خارج از کشور، در زمان ریاست جمهوری او روی داد. هاشمی از بعد از اعتراضات سال ۸۸ انتقاداتی را مطرح کرد که موجب برکناری از ریاست مجلس خبرگان رهبری شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG