لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۱۶

دختران نوجوان هندبال ایران ‌مقابل رومانی شکست خوردند


هندبال زنان، ایران - رومانی
هندبال زنان، ایران - رومانی

دختران نوجوان هندبال ایران ‌در ششمین دیدار خود در مسابقات جهانی مقدونیه، یکشنبه ۱۶ مردا‌د به مصاف تیم‌ ر‌ومانی رفتند و‌ به رغم‌ اینکه در نیمه نخست با برتری ۱۳ - ۱۲ از زمین خارج شدند ولی در نیمه دوم‌ ۲۶-۱۷ نتیجه را واگذار کردند تا در پایان بازی با هشت امتیاز اختلاف بازنده دیدار لقب بگیرند.

در پایان این دیدار، فاطمه مریخ با ۱۴ گلی که به ثمر رساند برای دومین بار در مسابقات جهانی به عنوان برترین بازیکن میدان انتخاب شد.

نسترن گودزری فراهانی دیگر گلزن ‌ایران ‌بود که هفت گل به رومانی زد، آرزو‌ بهمئی چهار گل، شهرزاد‌ نصوحی و زهرا فتوتی هر کدام دو گل، و‌ صبا زنگنه یک‌ گل برای ایران به ثمر رساندند.

هندبال زنان، ایران - رومانی
هندبال زنان، ایران - رومانی

الناز یارمحمدی توسکی‌ دروازهبان ایران با ۱۱ سیو، ۱۱ بار مانع از گلزنی رومانی شد، که هم اینک تا پیش از پایان رقابتهای روز یکشنبه، با ۶۵ سیو، در صدر جدول دروازه بانان قرار دارد. البته این آمار با برگزاری دیدارهای مرحله اصلی و پرزیدنت کاپ تغییر خواهد کرد. فاطمه مریخ، نیز هم اینک با مجموع ۵۰ گل به ثمر رسانده، در صدر جدول گلزنان ایستاده است.

ایستگاه ‌‌‌‌پایانی دختران نوجوان هندبال ایران

ستاره‌های تیم هندبال نوجوانان دختر ایران تنها یک بازی دیگر فرصت دارند تا آمار خود را بهبود ببخشند.

تیم رومانی هشت سال پیش، در مسابقات نوجوانان دختر قهرمانی جهانی در مقدونیه شمالی در سال ۲۰۱۴ قهرمان شد، اما امسال در این دوره نتوانست شگفتی دوره پیش را تکرار کند و با دو باخت از کره جنوبی و آلمان، دوشنبه ۱۷ مردادماه برای کسب مکان سیزدهم به میدان میرود.

هفتمین و آخرین دیدار ایران دوشنبه ۱۷ مرداد ساعت ۴:۲۰ دقیقه به وقت ایران مقابل بازنده دیدار تیم برزیل برای کسب مقام‌ پانزدهم جهان در میان ۳۲ تیم حاضر خواهد بود.

XS
SM
MD
LG