لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۱

۴۵ جسد دیگر از مفقودان ایرانی در مکه شناسایی شدند


مرگ صدها زائر در جریان مراسم حج
مرگ صدها زائر در جریان مراسم حج

مقام های سازمان حج ایران با اعلام خبر شناسایی تعداد دیگری از اجساد کشته شده در مکه، از احتمال بازداشت مفقودان ایرانی در مکه ابراز بی اطلاعی می کنند.

سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت ایران روز چهارشنبه گفت از میان مفقودان، جسد ۴۵ ایرانی دیگر شناسایی شده است.

این خبر بعد از آن اعلام شد که حسن قشقاوی، معاون پارلمانی و کنسولی وزیر امور خارجه روز سه‌شنبه ۱۴ مهر اعلام کرده بود تکلیف حدود ۱۱۶ زائر ایرانی همچنان نامشخص است.

او گفت: "ما در حال حاضر نمی‌دانیم که این عزیزان به رحمت ایزدی پیوسته‌اند و یا اینکه در جایی بازداشت هستند تا جنازه آنها برنگردد نمی‌توانیم نفیاً و اثباتاً در این مورد صحبت کنیم."

روز چهارشنبه، آقای اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت ایران، از شناسایی جسد ۴۵ ایرانی دیگر در عربستان سعودی خبر داد. وی گفت تاکنون اجساد ۳۴۸ تن از ایرانی کشته‌شده در حادثه منا شناسایی شده و جسد ۳۰۸ تن از آنان وارد ایران شده است.

او گفت تاکنون هیچ خبری مبنی بر بازداشت زائران ایرانی، به کنسولگری ایران در عربستان اعلام نشده‌ است.

در حالی رئیس سازمان حج از تعداد شناسایی بیشتری خبر می دهد که تفاوت تعداد شناسایی شده ها و تعداد کل ایرانیان کشته و مفقود شده هنوز عدد ۱۱۶ نفر است. پیشتر ایران تعداد کل کشته های ایران را ۴۶۴ نفر اعلام کرد. اگر به گفته رئیس سازمان حج، ۳۴۸ نفر شناسایی شده باشند، هنوز ۱۱۶ نفر دیگر شناسایی نشده اند.

XS
SM
MD
LG