لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۴۱

گزارش تحقیقی: هکرهای ایران به اهدافی در خاورمیانه و آفریقا حمله کرده‌اند


آرشیو
آرشیو

روزنامه جروزالم‌ پست می‌نویسد که اطلاعات جدید درباره گروه هکرهای سایبری «لیسیوم» که در ایران مستقر است نشان می‌دهد که این گروه اهدافی را در اسرائیل، عربستان سعودی، مراکش، تونس، و دیگر کشورهای آفریقایی مورد حمله قرار داده است.

شرکت اکسنچر و شرکت پریویلیون نتایج تحقیقات مشترکی را منتشر کرده‌اند که حملات سایبری بین ماه ژوئيه و اکتبر را ردیابی می‌کند.

این تحقیقات جدید یافته‌های پیشین دو شرکت امنیت سایبری «کاسپرسکای» و «کلیراسکای» را تأیید می‌کند که نشان‌ می‌دهد تمرکز اولیه هکرها بر نفوذ در شبکه رایانه‌ای ارائه‌دهندگان خدمات مخابرات در خاورمیانه بوده است.

اما در گزارش جدید آمده است که لیسیوم همچنان مانند سال ۲۰۱۷ سازمان‌هایی را که اهمیت استراتژیک ملی دارند، از جمله سازمان‌های نفت و گاز و ارائه‌دهندگان مخابرات، و وزارتخانه‌های خارجه را هدف قرار می‌دهد. در این گزارش به یک شرکت مخابراتی در تونس و یک وزارت‌ خارجه در آفریقا اشاره شده است.

در گزارش جروزالم پست آمده است که یکی از دلایلی که شرکت‌های مخابراتی و ارائه دهندگان خدمات اینترنت اهداف مهمی برای هکرها هستند این است که پس از نفوذ هکرها به شبکه‌های این شرکت‌ها، دسترسی به سازمان‌های مختلف و مشترکان آنها و سیستم‌های داخلی مختلف نیز برای هکرها فراهم می‌شود و این امر می‌تواند در جهت تقویت حملات مخرب سایبری استفاده شود.

XS
SM
MD
LG