لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۵

امام جمعه تهران: با حمله به شورای نگهبان دشمن را شاد نکنید


کاظم صدیقی در نماز جمعه تهران
کاظم صدیقی در نماز جمعه تهران

امام جمعه موقت تهران هم به جمع منتقدان موضع دولت در قبال شورای نگهبان پیوست و عنوان کرد که "حمله" و "کمرنگ کردن" نهادهایی مثل شورای نگهبان، "دشمن" را شاد می‌کند.

کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران روز ششم شهریور ماه شورای نگهبان را در کنار مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری و قوه قضاییه "مرزهایی" دانست که قوانین کشور را حفظ می کنند و "سنگرهای حفاظ امنیت کشور" محسوب می‌شوند.

آقای صدیقی عنوان کرد که "حفاظت و تقویت" این نهادها ضروری است. ضمن این که "هم خود این‌ها نباید کاری کنند که تضعیف شوند و هم حمله به این‌ها و کمرنگ کردن این‌ها دردی را دوا نمی‌کند."

امام جمعه موقت تهران همچنین با هشدار به دولت درباره "نفوذ سیاسی و فرهنگی دشمنان پس از توافق هسته‌ای"، گفت: "دشمن همان شعارهای فتنه ۸۸ را دوباره سر داده و دنبال نفوذ در کشور است. دشمن سعی می‌کند در آستانه انتخابات جامعه را دو قطبی یا چند قطبی کند."

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران روز ۲۸ مرداد ماه تاکید کرده بود که شورای نگهبان تنها نقش نظارتی در انتخابات مجلس شورای اسلامی دارد. این سخنان در روزهای گذشته با اعتراض و واکنش منفی اصولگرایان، شورای نگهبان و مقامات نظامی مواجه شد. در یکی از تندترین واکنش‌ها محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بدون اشاره به نام روحانی از او خواسته بود که "سنجیده‌تر" سخن بگوید.

پس از ورود وزیر کشور به این موضوع و تایید مواضع آقای روحانی، رئیس قوه قضاییه به شدت او را مورد انتقاد قرار داد و شورای نگهبان خواست تا "محکم" بایستد و از ورود افراد "فتنه‌گر" که "لعاب و رنگ عوض کرده‌اند" جلوگیری کند.

آیت‌الله صادق آملی لاریجانی سخنان وزیر کشور را "عوامانه" دانسته بود.

XS
SM
MD
LG