لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۹

محمدجواد ظریف به کار خود بازگشت و در مراسم استقبال از نخست وزیر ارمنستان حاضر شد


محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران امروز در مراسم استقبال از نخست وزیر ارمنستان در کنار رئیس جمهور ایران حاضر شد.
محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران امروز در مراسم استقبال از نخست وزیر ارمنستان در کنار رئیس جمهور ایران حاضر شد.

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران پس از رد شدن استعفایش از سوی رئیس جمهوری، با انتشار یک پست در صفحه اینستاگرام خود ماندنش را در این وزارت خانه اعلام کرد و در مراسم استقبال از نخست وزیر ارمنستان حاضر شد.


محمدجواد ظریف دوشنبه شب استعفای خود را در صفحه شخصی اینستاگرامش اعلام کرد و پس از آن به سایت خبری انتخاب در یک پیامک گفت که بعد از عکس‌های ملاقات‌های امروز(دیدار رهبر ایران و بشار اسد) دیگر جواد ظریف به عنوان وزیر خارجه در جهان اعتباری ندارد.»


بشار اسد در یک سفر از پیش اعلام نشده روز دوشنبه ۶ اسفند، با آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و حسن روحانی رئیس جمهوری ایران دیدار و گفت‌وگو کرد. اما محمدجواد ظریف به عنوان وزیر خارجه ایران در این دیدار حضور نداشت.


جمهوری اسلامی از زمان بحران سوریه حامی بشار اسد است. ایالات متحده بارها جمهوری اسلامی را به فعالیت های بی‌ثبات کننده در خاورمیانه از جمله حضور در سوریه متهم کرده است.


استعفای وزیر خارجه ایران واکنش‌های بسیاری را به همراه داشت. اسرائیل خوشحالی خود را از کناره‌گیری او اعلام کرد. با این حال وزیر خارجه آمریکا در واکنشی نسبت ماندن یا رفتن او ابراز تردید کرد و در یک پیام توئیتری نوشت که «ظریف و حسن روحانی، فقط ویترین مافیای فاسد دینی هستند. ما می‌دانیم که این خامنه‌ای است که تصمیم‌های نهایی را می‌گیرد.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG