لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۹

وزیر راه و شهرسازی ایران در آستانه استیضاح قرار گرفت


وزیر راه و شهرسازی دولت جمهوری اسلامی در آستانه استیضاح توسط مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی دولت ایران، با اعلام وصول طرح استیضاح از سوی هیات رئیسه مجلس که به امضای ۱۳ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیده است، در آستانه استیضاح قرار گرفته است.

اگر چه به نظر می‌رسید هیات رئیسه در پی حل موضوع و توافق وزیر راه و نمایندگان منتقد او از راه مذاکره بود اما محمد حسین فرهنگی، یکی از اعضای هیات رئیسه مجلس به خبرگزاری خانه ملت، وابسته به مجلس، گفت که قرار نیست جلسه ای برای لغو استیضاح برگزار شود.

بدین ترتیب استیضاح وزیر راه و شهرسازی ایران در دستور کار مجلس قرار گرفته است و به گفته آقای فرهنگی سه شنبه همین هفته، ۱۴ مهر ماه برگزار می‌شود.

نمایندگان منتقد آقای آخوندی که خواستار استیضاح او هستند، مشکلات بازار مسکن، کندی پیشرفت مسکن مهر، مشکلات حمل و نقل ریلی و کندی توسعه راههای روستایی را از جمله محورهای استیضاح وزیر راه و شهرسازی عنوان کرده‌اند.

در صورت برگزار شدن استیضاح عباس آخوندی او سومین وزیر دولت روحانی است که استیضاح می‌شود. پیش از او وزرای علوم و آموزش و پرورش در مجلس استیضاح شدند که استیضاح رضا فرجی دانا وزیر علوم به برکناری او و استیضاح علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش به ابقای او منجر شد.

XS
SM
MD
LG