لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۱۴

انتقاد دولت از عملکرد صدا و سیما؛ دلمان خون است


مجید انصاری، معاون پارلمانی دولت نیز گفته بود که صدا و سیما در پخش دستاوردهای دولت یازدهم "کم لطفی" می‌کند.
مجید انصاری، معاون پارلمانی دولت نیز گفته بود که صدا و سیما در پخش دستاوردهای دولت یازدهم "کم لطفی" می‌کند.

سخنگوی دولت ایران با انتقاد از عملکرد صدا و سیما در پوشش اخبار مربوط به عملکرد دولت و تحولات انتخابات، قضاوت نهایی درباره صدا و سیما را به عهده مردم دانست.

محمد باقر نوبخت، روز سه‌شنبه در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر تقویت یک جناح در دوره انتخابات و تضعیف دولت گفت: " اجازه دهید داوری را به عهده جامعه بگذاریم. مردم زیرک هستند و می فهمند. اجازه ندهید دل پرخون دولت را باز کنیم."

آقای نوبخت در عین حال به مواردی از اخبار منفی صدا و سیما درباره عملکرد دولت اشاره کرد و گفت: "یک برنامه به نام پیک بامدادی از اول صبح، فقط اخبار منفی پخش می کند. امروز عنوان کرد سوئیفت چه شد. دیروز می‌گفتند یارانه تولید چه شد؟ با برخی مصاحبه شد و گفتند سوئیفت چیست؟"

این نخستین بار نیست که مقام‌های دولت جمهوری اسلامی از رویکرد صدا و سیما نسبت به دولت انتقاد می‌کنند. حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در نخستین جلسه هیات دولت در سال ۱۳۹۳ با گلایه از انتقادات علیه دولت گفت: "سایت‌های منتقدان، برنامه‌های صدا و سیما و روزنامه‌های آن‌ها هرچه بخواهند می‌نویسند و می‌سازند."

مجید انصاری، معاون پارلمانی دولت نیز بهار امسال در این باره گفت که صدا و سیما در پخش دستاوردهای دولت یازدهم "کم لطفی" می‌کند.

بخش دیگری از انتقادات مقامات دولتی به عملکرد صدا و سیما نیز به رویکرد این رسانه به توافق هسته‌ای و مذاکرات مربوط به آن بازمی‌گشت. دولت و چهره‌های نزدیک به آن معتقد بودند که صدا و سیما تنها نگاه جناح مخالف با توافق هسته‌ای را بازتاب می‌دهد و برای مثال به پوشش مذاکرات کمیسیون برجام در مجلس اشاره کردند که به طور گزینشی منعکس شده بود.

با این حال سخنگوی دولت در ادامه سخنان خود درباره عملکرد صدا و سیما اضافه کرد که دولت اگر چه به برخی سیاست های رایج در صدا و سیما منتقد است اما این به معنی بی توجهی دولت به مشکلات و انتقادات نیست. او گفت که انتظار دارد برخی شبکه‌ها و تهیه کنندگان منافع ملی را در نظر داشته باشند.

XS
SM
MD
LG