لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۲

در سال گذشته هزار و ۳۸۴ مورد پرونده زمین خواری در خراسان رضوی تشکیل شده است


در حالی که موضوع زمین‌خواری در استان‌های مختلف ایران با وقوع سیلاب‌های اخیر بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گرفته است، جهادکشاورزی خراسان رضوی نیز از شناسایی بیش از هزار و ۳۰۰ مورد تغیر غیرمجاز کاربری زمین کشاورزی در سال گذشته در این استان خبر داده است.

خبرگزاری ایرنا روز دوشنبه ۲۶ فروردین به نقل از حمید قزاقی مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی گزارش داد که در سال گذشته هزار و ۳۸۴ مورد تغییر غیرمجاز کاربری زمین کشاورزی شناسایی و برای آن ها پرونده قضایی تشکیل شده است.

به گفته این مقام مسئول در نوروز امسال نیز ۲۱۳ مورد تغییر غیرمجاز کاربری زمین‌های کشاورزی در استان خراسان رضوی شناسایی شده است.

موضوع پرونده‌های زمین‌خواری در ‌سال‌های اخیر در حالی مطرح است که در پی سیلاب‌های اخیر از جمله سیل مرگبار شیراز در نوروز امسال معضل زمین خواری در استان‌های مختلف از جمله فارس، تهران، گلستان و لرستان مطرح شده است.

این در شرایطی است که در برخی از موارد زمین ‌خواری نام برخی از مقامات بالارتبه جمهوری اسلامی نیز به چشم می‌خورد.

پیشتر ایالات متحده آمریکا بارها به وجود فساد در حکومت جمهوری اسلامی اشاره کرده است، از جمله در توئیت‌هایی به مناسبت روز جهانی مبارزه با فساد، درباره ثروت حاکمان ایران و فساد دستگاه حکومتی جمهوری اسلامی نوشته بود که «حکومت ایران مملو از ریاکاران فاسد است.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG