لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۰

معاون روحانی: یک "نفوذی" به نهادهای حساس سال گذشته اعدام شد


مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهوری ایران
مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهوری ایران

مجید انصاری، معاون پارلمانی رئیس جمهوری ایران از اعدام فردی که سال گذشته به دستگاه‌های حساس حکومتی "نفوذ کرده بود"، خبر داد.

معاون رئیس جمهوری ایران روز سه‌شنبه، چهارم خرداد در آخرین جلسه مجلس نهم هنگام بررسی طرح یک فوریتی نحوه انتصاب اشخاص در مشاغل حساس که از شورای نگهبان برگشته بود، پشت تریبون رفت و از سخنان برخی نمایندگان درباره استخدام افراد در سمت های حساس دولتی انتقاد کرد.

مجید انصاری در این بخش از سخنان خود گفت: "نباید از تریبون مجلس طوری سخن بگویید که گویی دولت می‌خواهد فاسدها را استخدام کند. از صحبت‌های برخی نمایندگان چنین برمی‌آید که عده‌ای می‌خواهند افراد جاسوس و قاچاقچی را در مناسب حساس بیاورند. در حالی که بعد از انقلاب شرایط برای استعلام افراد وجود داشته و چيز جديدی نيست. ضمن این که وزارت اطلاعات هم حضور داشته."

معاون رئیس جمهوری سپس ادامه داد: "البته ممکن است در موردی کسی نفوذ کرده باشد، مگر در همان نهادها و ارگان‌هایی که اکنون از آنها صحبت می‌شود، نفوذ نبوده؟ ما فردی داشتیم که در همانجا نفوذ کرده بود و اعدام هم شده است. همین سال گذشته هم انجام شد."

اگر چه آقای انصاری از نهادی که فرد یاد شده در آن نفوذ کرده نام نبرده است اما بحث او و نمایندگان درباره نفوذ در سمت‌های حساس و دستگاه‌های اطلاعاتی بوده است.

بحث نفوذ در دستگاههای تصمیم سازی و تصمیم گیری نخستین بار از سوی آیت الله خامنه ای، با هشداری در این باره، مطرح شد.

XS
SM
MD
LG