لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۵

پس از ماهها اختلاف، جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در غیاب روحانی به ریاست لاریجانی برگزار شد


جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی ایران پس از ماهها اختلاف دو عضو آن با رئیس جمهوری سرانجام بدون حضور حسن روحانی، رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی، برگزار شد.

خبرگزاری‌های داخلی ایران سه شنبه ۷ خرداد گزارش دادند که جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در این روز به ریاست علی لاریجانی، رئیس مجلس و نایب رئیس این شورا، در ساختمان نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

«جامعه اطلاعاتی آمریکا» دو سال پیش پیش‌بینی کرد درگیری‌های فزاینده میان سیاست‌مداران میانه‌رو و تندرو در ایران افزایش یابد.

جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی در پی اختلاف دو عضو این شورا، عزت الله ضرغامی و حسن رحیم‌پور ازغدی، با حسن روحانی برای حدود چهار ماه تشکیل نشد.

برخی از اعضای این شورا گفته بودند که در آخرین جلسه سخنان تندی بین عزت الله ضرغامی و حسن روحانی رد و بدل شد که آقای روحانی آن را توهین به خود دانست. در پی آن، جلسه ۲۷ فروردین نیز که قرار بود بدون دعوت از ضرغامی و رحیم پور ازغدی تشکیل شود، با وجود برنامه‌ریزی، دقایقی پیش از آغاز لغو شد.

گفته می‌شود که رهبر جمهوری اسلامی خواستار حضور این دو شده و اخیرا نیز خواسته است که جلسه توسط نایب رئیس این شورا (رئیس مجلس شورای اسلامی) برگزار شود .

حال جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور این دو عضو و بدون حضور آقای روحانی برگزار شده است. آقایان ضرغامی و رحیم‌پور ‌ازغدی از جناح سیاسی منتقد حسن روحانی محسوب می‌شوند و در انتخابات گذشته از نامزدان رقیب او حمایت کردند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG