لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۵

فساد در ایران؛ مدیر عامل سایپا ممنوع الخروج شد


در پی انتشار خبر بازداشت تعدادی از مدیران شرکت سایپا و مدیران نمایندگی های این شرکت، گزارشها حاکی آن است که مدیر عامل سایپا نیز از ماهها پیش ممنوع الخروج بوده است.

خبرگزاری ایسنا روز یکشنبه ۲۰ مرداد گزارش داد که سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، با حکم بازپرس شعبه ۵ دادسرای کارکنان دولت از اسفندماه سال گذشته به مدت ۶ ماه ممنوع الخروج شده است. پیشتر اخباری مبنی بر تخلفات در ثبت سفارش خرید خودرو، احتکار خودرو و تلاش برای بالا بردن قیمت از سوی خودروسازان از جمله سایپا منتشر شده بود.

سخنگوی قوه قضائیه نیز در روزهای گذشته گفته بود که در پرونده ای مربوط به شرکت سایپا شش نفر بازداشت شدند که برخی بازداشتی‌ها از مدیران شرکت سایپا و برخی نیز از شرکت نمایندگی و شرکت‌های ثبت نام کننده خودرو هستند. یکی از نمایندگان مجلس نیز مدیر حراست سایپا را از جمله بازداشت شدگان عنوان کرد.

ایالات متحده بارها فساد مالی نهادینه و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران دانسته است. از جمله چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده‌اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG