لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۸

روحانی: دولت و مردم دزدی های گذشته را فراموش نمی کنند


روحانی
روحانی

رئیس جمهوری ایران اعلام کرد که دولت در برخورد با حقوق های نامتعارف مدیران، برخورد با فساد در گذشته را از یاد نخواهد برد.

حسن روحانی روز یکشنبه، ۲۷ تیر در سخنرانی خود در کرمانشاه گفت: "اگر آقایانی هستند که می‌خواهند مساله فیش‌ها را ادامه دهند تا دزدی‌های قبلی فراموش شود، مردم فراموش نمی‌کنند و از دادگاه‌ها می‌خواهند دزدان را به سزای اعمالشان برسانند."

او تاکید کرد که دولت برای حل و فصل حقوق‌های غیرمتعارف، تخلفات سال‌های گذشته و مبارزه با فساد را از یاد نخواهد برد.

جنجال بر سر فیش‌های حقوقی مدیران دولتی و دریافت حقوق‌های بالا طی هفته های گذشته در ایران خبرساز شد. گر چه رئیس جمهوری ایران دستور برخورد با این موضوع را صادر و گزارش نهایی برخورد با دریافت حقوق‌های غیرمتعارف را ارائه کرد، اما انتقادهای اصولگرایان از آقای روحانی و نزدیکان او، به ویژه حسین فریدون برادر رئیس جمهوری ایران، از سوی اصولگرایان ادامه یافت.

با این حال رئیس جمهوری ایران در سخنان روز یکشنبه خود تاکید کرد که تخلفات مربوط به حقوق های غیرمتعارف مربوط به همه دستگاهها و نهادهای عمومی بوده و تنها به قوه مجریه اختصاص نداشته است.

او با بیان اینکه قوانین در گذشته گریزگاه و نقاط مبهمی داشته که منجر به پرداخت حقوق های بالا شده است، از دستگاههای نظارتی نیز انتقاد کرد که در این باره به وظایف خود عمل نکردند.

طی روزهای گذشته تعدادی از نمایندگان مجلس و برخی از رسانه های ایران با تاکید بر نقش حسین فریدون برادر رئیس جمهوری ایران در استخدام مدیرانی که حقوق بالا دریافت کردند، خواستار برخورد با او شدند. یکی از نمایندگان مجلس فهرستی از تخلفات حسین فریدون را اعلام کرد که یکی از آنها تقلید صدای رئیس جمهوی ایران پشت تلفن برای انتقال دستورات بود. مقامات دولتی این موضوع را تکذیب کردند.

XS
SM
MD
LG