لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۸

رسانه انگلیسی زبان جمهوری اسلامی، می‌گوید گوگل برخی سرویس‌هایش را غیرفعال کرده است


کمی پس از آن که در اینستاگرام حساب‌های فرماندهان سپاه پاسداران از دسترس خارج شد، این بار شبکه پرس‌تی‌وی، رسانه انگلیسی زبان صدا و سیمای جمهوری اسلامی، از غیرفعال شدن برخی از سرویس‌های خود از جمله در یوتیوب و جی‌میل خبر داده است.

این شبکه مدعی شده که شرکت گوگل حساب‌های کاربری این شبکه و همچنین شبکه اسپانیایی زبان «هیسپان تی‌وی» را در برخی از سرویس‌های خود، از جمله در یوتیوب و جی‌میل، غیرفعال کرده است.

براساس این گزارش کانال‌های این شبکه در یوتیوب قابل مشاهده است؛ اما ادمین‌های این شبکه قادر نیستند مطلب جدیدی در آن منتشر کنند.

گوگل در شهریور سال گذشته نیز ۳۹ کانال مرتبط با رادیو و تلویزیون دولتی ایران را در شبکه «یوتیوب» شناسایی و به دلیل «ارتباط مخفی» آنها با کارزار اطلاعات جعلی مربوط با ایران مسدود کرده بود.

پس از تروریستی اعلام شدن سپاه پاسداران از سوی ایالات متحده آمریکا، از صبح روز سه‌شنبه ۲۷ فروردین ابتدا صفحه رسمی قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس، و سپس صفحه های چند فرمانده دیگر سپاه پاسداران و مقام سابق جمهوری اسلامی در اینستاگرام از دسترس خارج شد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز دوشنبه ۱۹ فروردین، در بیانیه ای رسما سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان های تروریستی خارجی قرار داد و نام سپاه روز گذشته ۲۶ فروردین رسما به این فهرست اضافه شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG