لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۹

ایران به جام جهانی فوتبال برزیل راه یافت


رضا قوچان نژاد تک گل ایران را به کره جنوبی زد
رضا قوچان نژاد تک گل ایران را به کره جنوبی زد
تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی یک بر صفر در مقابل تیم کره جنوبی در شهر اولسان و در چارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی به مرحله نهایی این مسابقات راه یافت. مسابقات جام جهانی در سال ۲۰۱۴ در برزیل برگزار می شود.

تک گل این بازی را رضا قوچان نژاد در دقیقه ۶۰ وارد دروازه کره جنوبی کرد. ایران با این پیروزی با ۱۶ امتیاز در گروه خود اول شد و به مرحله نهایی راه یافت.

اخبار و گزارش ها حاکی است که به دنبال پیروزی ایران، خیابان های تهران و دیگر شهرها صحنه شادی و پایکوبی مردم شده است. فیلم ها و عکس هایی که شهروندان ایرانی از شادمانی خیابانی در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته اند، دست به دست می چرخد.

شماری از رهبران ایران نیز این پیروزی را تبریک گفته اند. آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی گفت: « از عزیزانی که این شادمانی را پدید آوردند، متشکرم، خسته نباشید.» محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری اسلامی و حسن روحانی، رئیس جمهوری منتخب، علی لاریجانی، رئیس مجلس و اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز این پیروزی را تبریک گفته اند.

در بازی دیگری از این گروه که به شکل موازی و همزمان با بازی ایران و کره برگزار شد، ازبکستان توانست ۵ بر یک قطر را شکست دهد. به این ترتیب ایران به عنوان سرگروه و کره جنوبی در مقام دوم از گروه خود به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل راه یافتند.
XS
SM
MD
LG