لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۲

سفیر ایالات متحده در برلین خواستار پیوستن آلمان به آمریکا برای متوقف کردن حمایت ایران از تروریسم شد


سفیر ایالات متحده در آلمان با اشاره به سفر هیئت بازرگانی ایران به آلمان، خواستار پیوستن آلمان به آمریکا در تلاش برای توقف حمایت ایران از تروریسم شد.

ریچارد گرنل روز سه شنبه ۱۹ آذر به جروزالم پست گفت: «اقتصاد ایران به دلیل اینکه مقامات جمهوری اسلامی منابع خود را به سمت تروریست های نیابتی شان در لبنان و سوریه هدایت می‌کنند، دچار بحران شده است.»

او اضافه کرد: «ما همچنان به متحدانمان توضیح می‌دهیم که باید برای توقف حمایت ایران از تروریسم با یکدیگر کار کنیم، نه اینکه راهی برای دادن منابع بیشتر به این رژیم پیدا کنیم.»

گروه ایرانی برای حضور در اتاق بازرگانی ایران و آلمان به برلین سفر کرده اند. این هیئت با رئیس آلمانی اینستکس، ساز و کار حمایت از مبادلات تجاری، دیدار کردند.

دولت پرزیدنت ترامپ با برشمردن ایرادات توافق هسته‌ای با ایران، از آن خارج شد و تحریم‌های هسته‌ای ایران را بازگرداند. ایالات متحده پس از آن با اعلام اینکه سیاست فشار حداکثری را علیه جمهوری اسلامی در پیش گرفته است تا رژیم جمهوری اسلامی را وادار به رفتار مانند یک کشور عادی کند، از متحدان خود نیز خواست که از هرگونه معامله با جمهوری اسلامی خودداری کنند.

دولت پرزیدنت ترامپ می‌گوید خواهان مذاکره و توافقی با ایران است که همه مسائل مورد اختلاف از جمله هسته‌ای، موشکی، حمایت از تروریسم و منطقه‌ای را شامل شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG