لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۴۰

ایران با حذف برزیل شگفتی‌ساز شد؛ تمجید فیفا از ایرانی‌ها برای بزرگداشت فالکائو


تیم ملی فوتسال ایران با شکست برزیل در جام جهانی، بهترین نتیجه تاریخ فوتسال ایران را کسب کرد و شگفتی‌ساز شد.

در مرحله یک هشتم نهایی هشتمین دوره جام جهانی فوتسال، تیم ملی فوتسال ایران موفق شد تا در ضربات پنالتی پرقدرت‌ترین تیم جهان را که تاکنون برنده پنج دوره جام جهانی شده، شکست بدهد و به مرحله یک چهارم نهایی برود.

ایران و برزیل در پایان وقت معمول و وقت اضافه به نتیجه مساوی ۴ – ۴ دست پیدا کردند و در ضربات پنالتی یک شوت برزیلی‌ها به تیرک خورد و داخل دروازه نرفت اما هر سه ضربه ایران گل شد.

در پایان این مسابقه، فالکائو بزرگترین ستاره فوتسال جهان که قصد داشت با کسب یک جام قهرمانی دیگر از دنیای فوتسال خداحافظی کند، بازنشستگی خود را اعلام کرد و بازیکنان تیم ملی ایران برای بزرگداشت او، فالکائو را روی دست به هوا پرتاب کردند.

این حرکت تیم ایران باعث تمجید فیفا شد و فدراسیون بین‌المللی فوتبال با انتشار عکسی از این حرکت بازیکنان ایران نوشت: "ایرانی‌ها می توانستند به رختکن رفته و برد بزرگشان مقابل برزیل را جشن بگیرند ولی ایستادند تا خداحافظی یک افسانه را گرامی بدارند".

برزیل که ابرقدرت فوتسال جهان است در مرحله گروهی با قدرت همه تیم‌ها را برده بود و به نظر می‌رسید یکی از شانس‌های اصلی کسب جام قهرمانی باشد. اما ایران در مرحله گروهی متزلزل ظاهر شد و حتی نتوانست آذربایجان را شکست بدهد تا با کسب مقام سوم گروه خود به قرعه سختی برخورد کند.

با این حال ایران در اولین قدم مرحله حذفی، کار بزرگی انجام داد و برزیل را حذف کرد و حالا روز شنبه سوم مهرباید با تیم قدرتمند پاراگوئه مسابقه بدهد.

علیرضا صمیمی، محمد کشاورز، علی‌اصغر حسن‌زاده، مهدی جاوید و احمد اسماعیل‌پور بازیکنان اصلی ایران در مسابقه مقابل برزیل بودند و سرمربی این تیم محمد ناظم الشریعه است.

XS
SM
MD
LG