لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۴

تیم ملی فوتسال بانوان ایران برای دومین بار قهرمان آسیا شد


تیم ملی فوتسال بانوان ایران با پیروزی پرگل مقابل ژاپن برای دومین دوره متوالی به عنوان قهرمانی فوتسال جام ملت‌های آسیا رسید.

در دیدار فینال فوتسال جام ملت‌های آسیا در تایلند، شاگردان شهرزاد مظفر با نتیجه پرگل ۵ بر ۲ ژاپن را شکست دادند و جام را در آغوش گرفتند.

فرزانه توسلی، طاهره مهدی پور، لیلا خدا بنده پور، فاطمه ارژنگی، سارا شیربیگی، فرشته خسروی، فرشته کریمی، فاطمه پاپی، مهسا کمالی، نسیمه غلامی، نسترن مقیمی، فهمیه زارعی، فاطمه اعتدادی و آرزو صدقیان زاده بازیکنان تیم ایران را تشکیل دادند.

در دیدار پایانی، سارا شیربیگی سه بار، فرشته کریمی و فهیمه زارعی برای ایران گلزنی کردند.

قهرمانی دوباره تیم فوتسال بانوان ایران با واکنش های بسیاری در فضای مجازی روبرو شد، از جمله شاهزاده رضا پهلوی ضمن تبریک این قهرمانی به بازیکنان، مربیان و مردم ایران، در توئیتر نوشت که باور دارد استعدادهای زنان ایرانی در ایران آزاد شکوفاتر خواهد شد.

تیم ملی فوتسال بانوان ایران در مرحله مقدماتی مقابل ترکمنستان و ازبکستان به برتری رسید. در ادامه نیز با برتری مقابل چین و ویتنام به فینال راه یافت و سرانجام با برتری مقابل ژاپن عنوان قهرمانی را کسب کرد.

پیش از این، تایلند در ضربات پنالتی ویتنام را شکست داد به مقام سوم رسید. در پایان این مسابقات فرشته کریمی، به عنوان ارزشمندترین بازیکن این پیکارها شناخته شد.

سارا شیربیگی، فاطمه اعتدادی و آنا آشیمیرو از ژاپن هر کدام ۹ گل به ثمر رساندند، ولی شیربیگی عنوان خانم گلی مسابقات قهرمانی بانوان آسیا را از آن خود کرد و نسیمه غلامی، کاپیتان تیم ملی، هم به نمایندگی از تیم ایران جایزه بازی جوانمردانه را دریافت کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG