لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۳

سفیر ایران در پاریس: فرصت سرمایه گذاری فرانسوی‌ها در ایران فراهم است


تولید پژو در ایران
تولید پژو در ایران

سفیر ایران در فرانسه شرکت‌های فرانسوی را به سرمایه گذاری در بازار و تولید در ایران ترغیب کرد.

علی آهنی در جمع گروهی از مدیران و تاجران فرانسوی در پاریس گفت که شرکت‌های فرانسوی باید بدانند شرایط برای سرمایه‌گذاری در بازار ایران و فعالیت های تولیدی، چه برای جمعیت ایران و چه برای صادرات به دیگر کشورها، از همیشه فراهم تر است.

به گزارش خبرگزاری فارس آقای آهنی بویژه از همکاری‌های اقتصادی در حوزه نفت و گاز، انرژی هسته‌ای، انرژی‌های بازیافتی، خودروسازی، تجهیزات پزشکی و داروسازی، کشاورزی و ماهیگیری، ارتباطات، گردشگری، مدیریت منابع آبی و حوزه های دیگر نام برده است.

علی آهنی ابراز امیدواری کرده است بانک‌های بزرگ فرانسه همکاری‌های نزدیکتری را با ایران و منطبق با نیاز شرکت‌های فرانسوی برای فعالیت موفقیت‌آمیز در بازار ایران آغاز کنند.

فرانسه از جمله کشورهایی بود که در زمان مذاکرات هسته ای با ایران موضع محکمی علیه برنامه هسته ای ایران گرفته بود. شماری از رسانه ها و چهره های سیاسی در ایران می گفتند فرانسه به خاطر این موضع گیری ها نباید فرصت ویژه سرمایه گذاری در ایران پیدا کند.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران بهمن ماه گذشته در سفر خود به فرانسه چندین تفاهم نامه تجاری از جمله تفاهم نامه ای برای خرید ۱۱۸ هواپیمای مسافربری ایرباس امضا کرد که این مورد هنوز اجرا نشده است.

XS
SM
MD
LG