لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۳

وکیل محمد خاتمی: دادگاه از طریق دفتر رهبری محمد رضا نقدی را احضار کرد


نقدی تا مدتی پیش رئیس بسیج ایران بود.
نقدی تا مدتی پیش رئیس بسیج ایران بود.

وکیل محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین ایران از احضار محمدرضا نقدی، رئیس پیشین بسیج و معاون فرهنگی سپاه در پی شکایت آقای خاتمی خبر داد.

«محمد انجام» روز یکشنبه ۱۵ اسفند به خبرگزاری ایلنا گفت که احضار متهمان با درجه سرداری از طریق دفتر ویژه ستاد کل نیروهای مسلح مستقر در دفتر رهبر جمهوری اسلامی صورت می‌گیرد و شعبه رسیدگی کننده به شکایت آقای خاتمی نیز مراتب احضار آقای نقدی را به آن دفتر اعلام کرده است.

به گفته آقای انجام، دی ماه گذشته پس از اینکه محمد رضا نقدی در گفت و گو با روزنامه شرق اعلام کرد که آقای خاتمی برای پیشبرد کارهای خود از پادشاه عربستان پول دریافت می‌کند، شکایت رئیس جمهوری پیشین ایران از این مقام سپاه به اتهام توهین و تشویش اذهان عمومی در دادسرای فرهنگ و رسانه به ثبت رسید.

محمد رضا نقدی که از مهر ماه سال ۸۸ به سمت ریاست بسیج منصوب شد، طی سالهای اخیر از منتقدان دولت حسن روحانی بوده است. او چند ماه پیش به سمت معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران منصوب شد. آیت الله خامنه‌ای، غلامحسین غیب پرور را طی حکمی جایگزین نقدی در ریاست سازمان بسیج کرد.

پیشتر، وکیل محمد خاتمی همچنین گفته بود که رئیس دولت اصلاحات از حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان به دلیل گفته‌هایش مبنی بر ارتباط آقای خاتمی با جورج سوروس شکایت کرده بود اما این شکایت در نهایت در دادسرا به «قرار خفیفی» برای آقای شریعتمداری منجر شد و به صدور کیفرخواست برای دادگاه منتهی نشد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG