لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۵

محمدعلی نجفی در دادسرا: یک نهاد تماس‌های مرا شنود می کرد و محتوای آن را به همسرم می داد


محمدعلی نجفی سیاستمدار سرشناس ایرانی که متهم به قتل همسرش است، برای انجام بازپرسی به دادسرای امور جنایی تهران منتقل شد
محمدعلی نجفی سیاستمدار سرشناس ایرانی که متهم به قتل همسرش است، برای انجام بازپرسی به دادسرای امور جنایی تهران منتقل شد

محمدعلی نجفی که متهم به قتل همسرش میترا استاد است در دادسرا گفته است که یک نهاد تماس‌های مرا شنود می کرد و در اختیار همسرم قرار می داده است.

محمدعلی نجفی سیاستمدار سرشناس ایرانی روز چهارشنبه ۸ خرداد برای انجام بازپرسی به دادسرای امور جنایی تهران منتقل شده گفته است که «من به قصد کشتن نرفتم و می‌خواستم بترسانمش.»

به گزارش ایسنا، نجفی گفته است که «یک نهاد تماس‌های مرا شنود می‌کرد و در اختیار همسرم قرار می‌داده است که در این خصوص شکایت کردم، اما این موضوع انگیزه قتل نبوده است.»

نجفی که با دستبند و لباس متهمان در دادسرا حاضر بوده نامی از نهاد مورد نظر نبرده است.

او همچنین در ادامه گفته است که بعد از حادثه قصد خودکشی داشته اما در نهایت به این نتیجه رسید که قانون راه بهتری است و تصمیم گرفته است که خود را معرفی کند.

شهردار اسبق تهران همچنین مهریه همسرش را ۱۳۶۲ سکه عنوان کرده و گفته است که این اواخر حاضر بوده مهریه همسرش را پرداخت کند و از هم طلاق بگیرند. نجفی ادعا کرده که همسرش گفته است می خواهد کاری کند تا از زندگی بیزار شود.

مادر میترا استاد خواهان قصاص قاتل دخترش شد

همچنین مادر میترا استاد،‌ نیز با اشاره به اختلافات خانوادگی دخترش با محمدعلی نجفی به روزنامه ایران گفته است که از خون دخترش نمی گذرد و برای قاتلش قصاص می‌خواهد.

محمدعلی نجفی که در دانشگاه صنعتی شریف و موسسه فناوری ماساچوست تحصیل کرده است، از ابتدای انقلاب سال ۵۷ در ایران صاحب مسئولیت بود.

او در تمام این سال‌ها به عنوان چهره‌ای نزدیک به اصلاح‌طلبان و هم‌پیمان سیاسی افرادی چون اکبر هاشمی‌رفسنجانی و بعدها حسن روحانی شناخته می‌شود.

خبرگزاری های ایران سه شنبه شب نوشتند محمدعلی نجفی، مشاور حسن روحانی و شهردار پیشین تهران به اتهام قتل همسرش بازداشت شد.

آنها به اظهارات سرپرست دادسرای امور جنایی تهران استناد کردند که گفت نجفی به پلیس آگاهی تهران مراجعه و خود را تسلیم ماموران کرده است. به گفته شهریاری، نجفی علت قتل همسر خود را «اختلافات خانوادگی» عنوان کرده است.

صبح سه شنبه خبرگزاری‌های ایران به نقل از سرپرست دادسرای امور جنایی تهران از قتل میترا استاد خبر داده بودند. همسر دوم نجفی در منزل خود در منطقه سعادت‌آباد تهران و با شلیک گلوله به قتل رسید.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG