لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۴

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، جانشین معاون عربی آفریقای ظریف شد


وزیر امور خارجه ایران، حسین جابری انصاری سخنگوی این وزارتخانه را به عنوان معاون عربی و آفریقای خود منصوب کرد.

آقای جابری انصاری که جانشین مرضیه افخم، سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه شده بود حالا باید جانشین حسین امیر عبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ایران شود.

ایران در پی سیاست‌های منطقه‌ای خود، در روابط دیپلماتیک با کشورهای عربی خاورمیانه با دشواری هایی روبرو شده است، از جمله قطع رابطه عربستان با ایران که بر روابط جمهوری اسلامی با بسیاری از کشورهای عربی تاثیر منفی گذاشت.

حسین امیرعبداللهیان، معاون پیشین عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ایران ماموریت های پرچالشی از جمله گفت و گو درباره درباره بحران سوریه، یمن و عراق را نیز در سه سال گذشته بر عهده داشته است.

جابری انصاری در دیدارهای اخیر محمد جواد ظریف با مقامات آمریکایی دیده شده بود.

آقای جابری انصاری که به نوشته ایرنا از یکشنبه ۳۰ خرداد جانشین حسین امیرعبداللهیان شده، مسئولیت‌های مدیر گروه مطالعات خاورمیانه و خلیج فارس، مشاور معاونت عربی و آفریقا، مدیرکل خاورمیانه و شمال آفریقا، سفیر جمهوری اسلامی ایران در لیبی و را نیز در کارنامه خود داشته است.

محمد جواد ظریف همچنین بهرام قاسمی را به عنوان سخنگوی جدید وزارت امور خارجه ایران منصوب کرد. بهرام قاسمی پیشتر سفیر ایران در ایرلند، ایتالیا و اسپانیا بوده است.

وزیر امور خارجه ایران آقای امیرعبداللهیان، معاون پیشین عربی و آفریقای وزارت امور خارجه را نیز به عنوان مشاور خود منصوب کرد.

XS
SM
MD
LG