لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۶

هشدار هواشناسی درباره موج جدید بارندگی: برای سیلاب احتمالی آماده باشید


در حالیکه آبگرفتگی و طغیان رودخانه‌ها بر اثر بارندگی شدید اخیر در برخی نقاط ایران ادامه دارد، سازمان هواشناسی ایران از ورود یک موج تازه بارندگی در روزهای آینده خبر داده است.

بنا بر اطلاعیه روز چهارشنبه ۷ فروردین سازمان هواشناسی، این موج بارش از روز شنبه وارد ایران شده و استان‌های غربی و جنوب غربی را تحت تاثیر بارندگی به میزان ۷۵ تا ۱۰۰ میلیمتر قرار خواهد داد.

اگر چه اطلاعات این موج بارش باز هم روزآمد خواهد شد، اما هواشناسی در اطلاعیه خود به سازمان‌های دولتی توصیه کرد برای کاهش ریسک مخاطرات ناشی از سیلاب احتمالی اقداماتی انجام دهند.

در حالیکه سازمان هواشناسی پیش از دو موج قبلی سیل که از آخرین روزهای اسفند آغاز شد نیز هشدار بارش شدید و احتمال سیل را داده بود، حسن روحانی رئیس جمهوری ایران روز چهارشنبه در سفر به استان گلستان دلیل غافلگیر شدن دستگاه‌های دولتی را نبود اطلاع رسانی هواشناسی اعلام کرد.

از سوی دیگر، به گفته نادر رحمانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل پلیس راهور، ۲۶ جاده تا اطلاع بعدی به دلیل بارش برف و خطر سقوط بهمن، ریزش کوه، نبود ایمنی کافی، یخ زدگی معابر، سیل و تخریب پل، رانش زمین، آبگرفتگی، طغیان رودخانه و عملیات راهسازی بسته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG