لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۲۰

تیم ملی فوتبال ایران با پنج غایب برابر کره جنوبی به میدان می‌رود


 نرکیب اصلی تیم ملی فوتبال ایران در دیدار مقابل تیم ملی امارات
نرکیب اصلی تیم ملی فوتبال ایران در دیدار مقابل تیم ملی امارات

تیم ملی فوتبال ایران برای دیدار پنجشنبه، چهارم فروردین مقابل کره جنوبی در چارچوب رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، ۵ بازیکن خود را در اختیار ندارد.

پیش از این سعید عزت‌ اللهی و صادق محرمی که همواره در ترکیب اصلی تیم ملی ایران بودند به دلیل محرومیت بازی کره جنوبی را از دست دادند.

آزمایش کرونا از اعضای تیم ملی فوتبال ایران در کره جنوبی
آزمایش کرونا از اعضای تیم ملی فوتبال ایران در کره جنوبی

قبل از آغاز اردوی تیم ملی ایران در کره جنوبی، تست کرونای سامان قدوس نیز مثبت اعلام شد و در فاصله سه روز تا دیدار ایران - کره جنوبی، مهدی طارمی و علیرضا جهانبخش با تست مثبت کرونا روبرو شدند. به این ترتیب سه بازیکن اصلی دیگر به لیست غایبان تیم ملی در مقابل این حریف سنتی اضافه شده است.

ایران اگرچه از قبل جواز حضور در جام جهانی را به دست آورده است و این بازی تاثیری در صعود ایران ندارد، ولی دیدار ایران - کره جنوبی دیداری حیثیتی محسوب می‌شود. همچنین با توجه به فاصله امتیازی اندک ایران در رده‌بندی فیفا با تیم‌های دوم و سوم، یعنی ژاپن و‌ کره جنوبی، نتیجه این دیدار می‌تواند در رنکینگ فیفا و‌ البته قرعه‌کشی نهایی جام‌جهانی تاثیرگذار باشد.

تیم ملی فوتبال ایران
تیم ملی فوتبال ایران

به تازگی آمار مبتلایان به کرونا در کره جنوبی افزایش یافته و تست کرونای حمید استیلی، مدیر تیم ملی، هم در اردوی تیم ملی در کمپ سئول مثبت اعلام شده است. ضمن آن که سه بازیکن کره جنوبی نیز به دلیل مثبت شدن تست کرونا نمی‌توانند در این دیدار تیم ملی کشورشان را همراهی کنند.

آخرین تمرین تیم ملی فوتبال ایران پیش از سفر به کره جنوبی
آخرین تمرین تیم ملی فوتبال ایران پیش از سفر به کره جنوبی

به باور کارشناسان غیبت پنج بازیکن اصلی تیم ملی فوتبال ایران، فرصتی برای بازیکنان ذخیره و‌ پشت خط مانده است تا توانایی خود را به نمایش بگذارند.

تیم ملی فوتبال ایران که صعودش را به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر قطعی کرده است، در دو بازی باقی‌مانده در مرحله نهایی رقابتهای انتخابی، باید به ترتیب پنجشنبه چهارم فروردین ساعت ۳:۳۰ بعدازظهر به وقت ایران در شهر سئول با کره جنوبی، و نهم فروردین در مشهد با تیم ملی فوتبال لبنان دیدار کند.

XS
SM
MD
LG