لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۴

برد سه گله ستارگان جهان مقابل ستارگان ایران


مسابقه فوتبال ستارگان ایران و جهان در ورزشگاه آزادی تهران - جمعه ۶ شهریور ۱۳۹۴
مسابقه فوتبال ستارگان ایران و جهان در ورزشگاه آزادی تهران - جمعه ۶ شهریور ۱۳۹۴

روز جمعه ششم شهریور ماه و از ساعت ۱۸به وقت تهران دو تیم فوتبال ستارگان جهان و ستارگان ایران در قالب یک دیدار خیریه در ورزشگاه آزادی تهران به میدان رفتند. این دیدار خیریه به سود بیماران MS و کودکان زیر شش سال مبتلا به سوء تغذیه برگزار شد.

تیم ستارگان ایران با ترکیب احمدرضا عابدزاده، یحیی گل محمدی، مهدی هاشمی‌نسب، جواد زرینچه ، علیرضا نیکبخت، حمید استیلی، جواد نکونام، باقری، علی کریمی، فرهاد مجیدی و خداداد عزیزی وارد میدان شد.

در تیم ستارگان جهان که تعویض‌های پرشمار را در دستور کار داشت، از ابتدا ویتور بایا، فرناندو کوتو، ساگادو، هیرو، کاناوارو، دسایی، کارلوس، فیگو، داویدز، مندیتا و دوایت یورک به میدان رفتند.

برخلاف انتظارها استقبال زیادی از این مسابقه به عمل نیامد و ورزشگاه آزادی پر نشد. در اواسط نیمه دوم بلندگوی ورزشگاه تعداد تماشاگران حاضر را حدود ۵۰ هزار نفر اعلام کرد.

گل اول ستارگان توسط روررتو کارلوس روی ضربه کاشته در دقیقه ۱۸ به ثمر رسید. این ستاره نامدار فوتبال جهان دقایقی بعد تعویض شد و از زمین بیرون رفت.

لوییز فیگو با شوتی زیبا گل دوم تیم ستارگان جهان را در دقیقه ۳۲ وارد دروازه ایران و عابدزاده کرد.

در آخرین ثانیه‌های نیمه اول، پائولتا با دریبل عابدزاده، گل سوم را وارد دروازه ستارگان ایران کرد تا چهره دروازه‌بان خونسرد سال‌های گذشته تیم ملی درهم برود.

دو ضربه برگردان فرهاد مجیدی که حاکی از آمادگی بدنی بالای او پس از خداحافظی از فوتبال است، از نکات جالب توجه این مسابقه در نیمه اول بود. یک تماشاگر هم وارد زمین شد و فرهاد مجیدی را در آغوش گرفت.

مهدی هاشمی‌نسب یک گل برای ایران به ثمر رساند، اما خداداد افشاریان داور مسابقه، آن را مردود اعلام کرد.

افشاریان در یک صحنه که ویتور بایا، دروازه‌بان تیم ستارگان جهان بیرون محوطه جریمه با دست توپ را دفع کرد و مانع گلزنی تیم ایران شد تصمیم به اخراج بایا گرفت اما بلافاصله تصمیمش را عوض کرد و به او کارت زرد داد.

عادل فردوسی‌پور، تهیه‌کننده و مجری برنامه پربیننده "نود" هم در دقایق پایانی وارد بازی شد و آخرین تعویض ایران سهم کامران نجف‌زاده خبرنگار صدا و سیما شد.

روبرتو کارلوس توجه زیادی به تماشاگران حاضر در ورزشگاه نشان می‌داد و از بازی و تماشاگران با موبایل فیلم می‌گرفت.

تیم ستارگان ایران سه بازیکن با شماره ۷ داشت؛ فرهاد مجیدی، علیرضا منصوریان و حمید استیلی. در تیم مقابل هم کاناوارو و کوتو، هر دو شماره ۵ پوشیدند.

XS
SM
MD
LG