لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۳

کنفدراسیون فوتبال آسیا به بازی تیم های ایران و عربستان در زمین بیطرف رای داد


کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد که دیدارهای تیم‌های فوتبال ایرانی و عربستانی باید در یک زمین بی طرف برگزار شود.

در پی درخواست عربستان سعودی برای برگزاری دیدارهای تیم‌های این کشور با باشگاه‌های ایرانی در یک کشور دیگر، کنفدراسیون فوتبال آسیا روز چهارشنبه ۲۶ اسفنداعلام کرد که بازی های تیم های ایرانی و عربستانی باید در کشور ثالث برگزار شود.

این تصمیم در حالی گرفته شد که فدراسیون فوتبال ایران با بازی باشگاه‌های ایرانی در کشور ثالث مخالفت کرده و برخی از باشگاه‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا نیز اعلام کرده بودند که در صورت موافقت ای.اف.سی با خواسته عربستان از این مسابقات کناره گیری خواهند کرد.

فدراسیون فوتبال ایران پس از اطلاع تصمیم ای اف سی اعلام کرد که رسما به این تصمیم اعتراض خواهد کرد. علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال ایران نیز که در زوریخ به سر می برد گفت که در نشست فیفا اعتراض ایران را به این تصمیم ای اف سی مطرح خواهد کرد.

درخواست عربستان سعودی در پی آن مطرح شد که این کشور روابط با ایران را به دلیل حمله به سفارت خود در تهران قطع کرد. فدراسیون فوتبال عربستان اعلام کرد که شهروندان سعودی اجازه سفر به ایران را ندارند و از این رو باشگاه‌های این کشور نیز نمی‌توانند به ایران بروند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا اواخر ژانویه اعلام کرده بود که اگر دو کشور نتوانند اختلافات خود را تا ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) حل کنند، مسابقات میان نمایندگان آنها در زمین ثالث برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG