لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۵

اختلاف باشگاه ها با کی روش؛ فدراسیون فوتبال اردوی تدارکاتی تیم ملی را لغو کرد


در حالیکه قرار بود تیم ملی فوتبال ایران تیر ماه راهی اردوی تدارکاتی خارج از کشور شود، فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد که برنامه آماده سازی تیم ملی فعلا لغو می شود.

فدراسیون فوتبال ایران روز دوشنبه ۳۱ خرداد با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که به دلیل مخالفت برخی از باشگاهها، اردوی طراحی شده برای تیم ملی لغو و بازیکنان در اختیار باشگاهها قرار گرفتند.

تیم ملی فوتبال ایران بر اساس برنامه از پیش تعیین شده قرار بود اوایل تیر به مدت ۲۷ روز وارد اردوی تدارکاتی شود و به ارمنستان و اتریش سفر کند اما فدراسیون اعلام کرده است که با بررسی شرایط، برنامه جدیدی تدوین خواهد شد.

فدراسیون فوتبال اعلام کرده است: "صحبت‌های قابل تاملی که توسط برانکو ایوانکویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس، نسبت به مخالفت با این برنامه های از پیش اعلام شده صورت گرفت و شاهد بعضی مخالفت‌ها از طرف چند باشگاه فوتبال نیز بودیم، که سبب شد برنامه‌های تیم ملی فوتبال فعلا لغو شود."

اشاره فدراسیون فوتبال به سخنان روز شنبه برانکو ایوانکویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تهران است که به بازیکنانش هشدار داد تمرین پرسپولیس را برای حضور در اردوی تیم ملی ترک نکنند. او این سخنان را هنگام تست پزشکی در مجمتع ایفارک بیان کرد.

او کارلوس کی روش را متهم به گروکشی بازیکنان کرد و گفت که سرمربی تیم ملی میخواهد تصمیم بگیرد که کدام تیم در لیگ قهرمان شود و کدام تیم بیافتد. برانکو گفت که او باید تیم خود را برای حضور قوی در آسیا و لیگ ایران آماده کند و طبق قوانین فیفا حق با اوست.

در مقابل، کارلوس کی روش پس از گذشت چند روز و در پی صدور اطلاعیه فدراسیون فوتبال، سرانجام به سخنان سرمربی پرسپولیس پاسخ داد و گفت: "برخی باشگاه ها به رهبری سرمربی پرسپولیس مخالفت خود را اعلام کردند و ما هم تمام برنامه ها را لغو کردیم."

او به این گفته سرمربی تیم پرسپولیس که گفته بود سرمربی تیم ملی اجازه حضور بازیکنان در تست پزشکی را نداده است نیز واکنش نشان داد و این گفته برانکو ایوانکویچ را کذب خواند. کی روش گفت: "به هیچ بازیکنی نگفته‌ام که در تست پزشکی شرکت نکند. آقای برانکو برای توجیه نتایج ضعیفش در چند سال اخیر روی من حساب نکند."

تیم ملی ایران که باید برای حضور در مسابقات مقدماتی جام جهانی خود را آماده کند، نخستین بازی خود در این مسابقات را ۱۱ شهریور مقابل قطر برگزار می‌کند.

XS
SM
MD
LG