لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۹

کفاشیان دیگر رئیس فدراسیون فوتبال نخواهد بود؛ تاج و آجرلو ثبت نام کردند


علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال ایران
علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال ایران

در پایان مهلت ثبت نام برای انتخاب رئیس و هیات رئیسه فدراسیون فوتبال ایران، علی کفاشیان، رئیس کنونی فدراسیون اعلام کرد که از نامزدی در انتخابات انصراف داده است.

متقاضیان ثبت نام در انتخابات فدراسیون فوتبال تا شامگاه شنبه ۲۲ اسفند فرصت ثبت نام داشتند. در پایان این فرصت، رسانه‌ها گزارش دادند که علی کفاشیان از نامزدی ریاست فدراسیون انصراف داده اما مهدی تاج، نایب رئیس کنونی فدراسیون برای ریاست خود را نامزد کرده است.

به گزارش ایسنا، امیر عابدینی از نزدیکان علی کفاشیان اعلام کرد که به دلیل مشکلی که سازمان بازرسی کل کشور به اساسنامه فدراسیون فوتبال وارد کرده، کفاشیان در انتخابات فدراسیون فوتبال شرکت نخواهد کرد. کفاشیان اما این موضوع را رد کرده و گفته است که اساسنامه فدراسیون فوتبال به هر حال باید به تصویب دولت برسد.

علی کفاشیان که در هشت سال گذشته رئیس فدراسیون فوتبال ایران بوده است، اختلافات عمیقی با وزارت ورزش دارد. اوج اختلافات وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال در عملکرد تیم ملی امید ایران و اختلاف نظر شدید مربیان این تیم با فدراسیون فوتبال نمود داشت.

چندی پیش نیز میرهادی قره‌سید رومیانی، نماینده مجلس به خبرگزاری ها گفته بود که اختلافات فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش باعث ایجاد اصطکاک شده است. به گفته او وزیر از مجلس خواست که چارچوبی برای حل اختلافات وزارت و فدراسیون درنظر گیرد.

از جمله چهره‌های دیگری که برای ریاست فدراسیون فوتبال ثبت نام کرده اند، مصطفی آجرلو، مدیر عامل پیشین باشگاه پاس و عزیزالله محمدی، رئیس پیشین سازمان لیگ هستند.

انتخابات رئیس و هیات رئیسه فدراسیون فوتبال ۲۵ اسفند برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG