لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۳۶

قیمت پایه پرسپولیس و استقلال ۲۹۰ میلیارد تومان اعلام شد


قیمت پایه برای هر یک از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ۲۹۰ میلیارد تومان به همراه یک مجموعه ورزشی تعیین شد.

روابط عمومی وزارت ورزش ایران روز شنبه اعلام کرد که سه وزارتخانه ورزش، دارایی و دادگستری، قیمت پایه واگذاری دوباشگاه و شرایط مزایده را تصویب کردند. بر این اساس، قیمت پایه برای هر یک از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ۲۹۰ میلیارد تومان به همراه یک مجموعه ورزشی تعیین شده است . نحوه پرداخت هم به صورت چهل درصد نقد و ۶۰ درصد به صورت اقساط در طول دو سال خواهد بود.

دو باشگاه ورزشی پرسپولیس و استقلال تهران که پرطرفدارترین تیم‌های فوتبال باشگاهی ایران را در اختیار دارند، پس از انقلاب با مدیریت دولتی و با بودجه دولت اداره می‌شوند. دولت ایران سالهاست که قصد دارد سهام این دو باشگاه را به بخش خصوصی واگذار کند اما مشکلات مالی و بدهی‌های هنگفت این باشگاهها، تا کنون مانع واگذاری آنها شده است.

به نظر می‌رسد به دنبال جلسه روز شنبه وزرای ورزش، دادگستری و دارایی، این دو باشگاه برای مزایده و واگذاری به بخش خصوصی آماده شده باشند.

در این جلسه همچنین مصوب شد بیست درصد از سهام این دو باشگاه توسط خریدار با تایید وزارت ورزش و جوانان به یکصد نفر از پیشکسوتان و هواداران دو تیم اختصاص پیدا کند.

پیش از این، پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس نسبت به خرید سهام این باشگاه ابراز تمایل کرده بودند اما علی پروین پس از اعلام قیمت باشگاه پرسپولیس گفت که بعید می‌داند پیشکسوتان پرسپولیس و حامیان مالی آنها توان پرداخت قیمت اعلام شده را داشته باشند. پروین گفت که فکر می‌کرده قیمت پرسپولیس حدود ۱۰۰ میلیارد تومان باشد.

روابط عمومی وزارت ورزش گفته است که زمان برگزاری مزایده دو باشگاه تا ده روز آینده اعلام می‌شود.

XS
SM
MD
LG