لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۰

صلیب سرخ جهانی: دو میلیون سیل‌زده در ایران نیازمند کمک بشردوستانه هستند


صلیب سرخ جهانی با انتشار گزارشی اعلام کرد که دست کم حدود دو میلیون نفر در پی سیل اخیر در ایران نیازمند کمک‌های بشر‌دوستانه هستند.

در این گزارش که دوشنبه ۲۶ فروردین در وبسایت صلیب سرخ جهانی منتشر شد آمده است که سیل اخیر که در بیشتر مناطق ایران جاری شد، حدود ۲هزار شهر و ۱۰ میلیون نفر را تحت تاثیر خود قرار داد.

بر اساس این گزارش، بیش از نیم میلیون نفر بر اثر سیل از خانه‌های خود آواره شدند که برخی از آنها به طور کلی بی‌خانمان شده اند. علاوه بر این، سیل ۷۸ کشته و ۱۱۳۶ زخمی به جای گذاشته است.

هلال احمر ایران گفته است که سیل اخیر بزرگترین فاجعه طبیعی ایران در ۱۵ سال اخیر بوده و امکانات این سازمان پاسخگوی رفع نیازهای آسیب دیدگان آن نیست.

سعید هاشم، مدیر منطقه ای صلیب سرخ جهانی که در حال حاضر در ایران به سر می‌برد، گفته است که مردم به شدت نیازمند کمک هستند و کمک های هلال احمر ایران و کشورهای منطقه اگر چه تاثیر گذار بوده، اما وضعیت به شدت اضطراری است و قطعا نیازمند کمک‌های بین‌المللی است.

این در حالیست که همزمان، رهبر جمهوری اسلامی با درخواست دولت برای برداشت فوری از منابع ارزی صندوق توسعه ملی به منظور جبران خسارات سیل، مخالفت کرده است.


https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG