لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۶

انتقاد کاربران شبکه‌های اجتماعی از حضور نیروهای حشد الشعبی در مناطق سیل‌زده ایران


ورود شبه نظامیان عراقی حشد الشعبی، مشهور به بسیج عراق، به استان‌های سیل‌زده خوزستان و ایلام تحت عنوان کمک به سیل‌زدگان واکنش‌های انتقادی متعددی در شبکه‌های اجتماعی داشته است.

تعدادی از کاربران با انتشار نظرات خود زیر نظرسنجی صدای آمریکا ضمن تروریستی خواندن این گروه نوشتند که آنها «تابع سپاه پاسداران» هستند و حضور آنها در ایران «به شدت مشکوک و غیرقابل قبول» است.

برخی دیگر از کاربران، در روزهای اخیر که تصاویر ورود شبه نظامیان عراقی منتشر شد، نوشتند که جمهوری اسلامی قصد دارد اینگونه نشان دهد این نیروها تنها مصرف کننده کمک‌های ایران نیستند و دین خود را به جمهوری اسلامی ادا می‌کنند.

یک کاربر این اقدام را با حمله رسانه‌های وابسته به حکومت به خیرین «جمعیت امام علی» مقایسه کرد و نوشت: « به بچه های جمعیت امام علی جاسوس می‌گویند، اما برای حضور نیروهای حشد ‌الشعبی در #خوزستان کِل میکشند».

برخی از کاربران نیز از حضور شبه نظامیان حشد الشعبی در خوزستان با عنوان «اشغال» یاد کردند.

تعدادی از شهروندان خوزستانی نیز دوشنبه ۲۶ فروردین در تماس با ارسال پیام به برنامه «روی خط» صدای آمریکا اعلام کردند که توان مقابله با سیل و جبران خسارات آن در داخل کشور وجود دارد و نیازی به ورود شبه‌نظامیان از عراق نیست.

بحران سیل در ایران، که از آخرین روزهای سال گذشته آغاز شد، تاکنون خسارات زیادی را به دنبال داشته و انتقادات زیادی را متوجه دولت و نهادهای مسئول در مدیریت بحران و امدادرسانی کرده است. ضعف در مدیریت بحران منجر به درگیری میان مردم معترض و نیروهای امنیتی نیز شده است. بر اساس گزارش‌ها در خوزستان دست‌کم یک تن در همین درگیری‌ها جان خود را از دست داد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG