لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۷

هواشناسی نسبت به وقوع سیلاب در تهران هشدار داد


عکس آرشیوی است
عکس آرشیوی است

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی ایران، با اشاره به بارش های بهاری در کشور، نسبت به احتمال وقوع سیلاب در تهران هشدار داد.

صادق ضیائیان روز پنجشنبه ۲۱ فروردین ماه گفت که به دلیل آب شدن برف‌ها در ارتفاعات و تداوم بارش‌ها در تهران احتمال سیلاب شدن آبراه‌ها و مسیل‌ها وجود دارد.

همچنین نسبت به وقوع سیلاب در روز شنبه ۲۳ فروردین در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی، قزوین، البرز، تهران، قم، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، شمال فارس، شرق خوزستان و لرستان هم هشدار داده شده است.

وقوع سیلاب در فصل بهار طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ باعث تلفات جانی و مالی گسترده‌ای در ایران شده است. در سیلاب‌های فروردین ۹۸ دست کم ۷۶ نفر جان خود را از دست دادند و در سال ۹۹ نیز جاری شدن سیل در ۱۳ استان ایران تا کنون ۱۱ کشته و ۱۳ مصدوم در پی داشته است.

مقامات ایالات متحده بارها نسبت به سوءمدیریت منابع طبیعی ایران و سدسازی‌های غیرضروری و بی‌برنامه با هدف پر کردن جیب مقامات فاسد رژیم جمهوری اسلامی هشدار داده و آن را از عوامل اصلی بروز بحران‌های زیست محیطی گوناگون، از جمله سیل‌های ویرانگر و خشکسالی‌های بی‌سابقه، برشمرده‌اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG