لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۸

وقوع سیلاب در سیستان و بلوچستان؛ در شهرستان هیرمند ۴روستا تخلیه شد


در پی وقوع سیلاب در سیستان و بلوچستان طی روزهای گذشته، پنج مسیر ارتباطی اصلی و فرعی این استان بسته شده و مقامات از تخلیه چهار روستا خبر داده‌اند.

بر اثر جاری شدن سیلاب رودخانه هیرمند در استان سیستان و بلوچستان رسانه های داخل ایران روز دوشنبه دوم اردیبهشت، گزارش دادند که مسیرهای بنجار- هیرمند، زابل- هیرمند، نیمروز -هیرمند، بی بی دوست - هیرمند و روستای سنجرانی به روستای فخیره بسته است و تردد در این مسیرها مقدور نیست.

همچنین گزارش‌ها حاکی از آبگرفتگی در چند روستای شهرستان هیرمند است به طوری که مقامات استان سیستان و بلوچستان می‌گویند تمام ساکنان روستاهای داشک، لورگ خاری ، اسماعیل علی و علی نمرودی، تخلیه شده‌اند.

گفته می شود در صورت تداوم سیلاب‌ها برخی روستاهای اطراف نیاتک در این استان نیز در روزهای آینده تخلیه خواهد شد.

جاری شدن سیلاب در شهرستان هیرمند باعث شد تا مدارس دو روستا در این شهرستان نیز روز دوشنبه تعطیل اعلام شود.

در سه هفته نخست فروردین امسال وقوع سیل در استانهای شمالی، غربی و جنوب ایران دست کم ۷۵ کشته هزاران میلیارد تومان خسارت وارد کرد و این سیلاب‌ها هنوز هم در برخی از استان‌های ایران از جمله خوزستان و سیستان و بلوچستان ادامه دارد.

پیشتر مقامات ایالات متحده بارها نسبت به سوءمدیریت منابع طبیعی ایران و سدسازی‌های غیرضروری و بی‌برنامه با هدف پر کردن جیب مقامات فاسد رژیم جمهوری اسلامی هشدار داده و آن را از عوامل اصلی بروز بحران‌های زیست محیطی گوناگون، از جمله سیل‌های ویرانگر و خشکسالی‌های بی‌سابقه، برشمرده‌اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG