لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۹

بحران سیل در ایران؛ بیش از ۲۳ هزار نفر در شهر دورود لرستان باید خانه‌هایشان را ترک کنند


در پی هشدار وقوع سیل در استان لرستان، اعلام شده است که باید بیش از۲۳ هزار شهروند دورودی خانه‌هایشان را ترک کنند.

فریبا بهاری سرپرست فرمانداری دورود روز یکشنبه ۱۱ فروردین گفته است که در مجموع ۱۸ هزار و ۸۰۰ نفر در مناطق شهری، سه هزار ۵۰۰ نفر در بخش مرکزی و حدود یک‌هزار نفر در بخش سیلاخور باید خانه‌هایشان را تخلیه کنند.

گفته می‌شود برخی روستاییان تخلیه خانه‌ها را منوط به استقرار احشام در کنار محل اسکان خود می‌دانند که بنا بر اعلام فرمانداری دورود چنین اقدامی امکان‌پذیر نیست.

بنابر گزارش رسانه‌ها، تا کنون سه روستای بخش مرکزی شهر دورود به صورت کامل تخلیه شده و رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان دورود نیز گفته است که تا کنون ۷ روستای پایین‌دست سد مروک شهرستان دورود از سکنه خالی شدند. راه ارتباطی ۴۰ روستا در لرستان مسدود است و ممنوعیت تردد در محور پل دختر به سمت خرم‌آباد و بالعکس وجود دارد.

گزارش‌ها حاکی از تخریب بخش عمده‌ای از پل‌های ارتباطی در شهرستان پل‌دختر و بخش معمولان براثر سیل است هلال احمر می گوید که با کمک بالگرد امدادرسانی در حال انجام است.

همچنین در پی وقوع سیل محورهای گردشگری از جمله آبشارهای بیشه و نوژیان در شهرستان خرم‌آباد، آبشارهای چکان و آب سفید الیگودرز، محور امامزاده ابراهیم (بابابزرگ) دلفان، امامزاده محمد بن حسن الیگودرز و محور کهمان شهرستان الشتر تا اطلاع ثانوی مسدود اعلام شده است.

وقوع سیل در روزهای اول سال ۹۸ خسارات مالی و جانی فراوانی را به همراه داشته است. استانداری لرستان نیز اعلام کرده که تا کنون حدود یک هزار میلیارد تومان براثر سیل اخیر به این استان خسارت وارد شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG