لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۱۹

بحران سیل در ایران؛ سدبندهای اروند رود شکسته شد، وضعیت پل‌دختر بحرانی است


در حالی که بحران سیل در شهرهای مختلف ایران ادامه دارد، وضعیت شهر پل‌دختر در استان لرستان بحرانی اعلام شده است.

در ادامه وقوع سیل در ایران، استان لرستان از ساعات اولیه روز دوشنبه پنجم فروردین با طغیان خرم رود و وقوع سیل روبرو شده است به طوری که تصاویر منتشر شده نشان از آب گرفتی و بروز سیل در شهرهای مختلف این استان از جمله خرم‌آباد و دوره چگنی دارد.

خبرها حاکی از قطع شدن آب آشامیدنی و راه ارتباطی در پل‌دختر است همچنین مدیرکل دفتر بحران وزارت نیرو اعلام کرده که براثر وقوع سیلاب شدید در استان لرستان آب در ۶۰ روستا قطع شده و ۵۰روستا نیز با قطعی برق روبرو شده‌اند.

وجود رودخانه خرم رود در وسط شهر خرم آباد و رودخانه کشکان در پل‌دختر از جمله دلایل بحرانی شدن وضعیت سیلاب در این استان اعلام شده است . موسی خادمی، استاندار لرستان گفته است که اگر بارندگی ها ادامه پیدا کند با خطرات جدی در پل‌دختر روبرو خواهیم شد.

پیشتر وزارت نیرو و سازمان هواشناسی نسبت به وقوع سیل در ۱۰ استان کشور از جمله لرستان هشدار داده بود.

خبرگزاری ایسنا نیز روز دوشنبه پنجم فروردین از شکسته شدن سدبندهای اروند رود در خوزستان خبر داده است. گفته می شود سیل به روستاهای اروندرود وارد شده اما هنوز میزان خسارات احتمالی گزارش نشده است.

ادامه بحران سیل در ایران در شرایطی است که واکنش دیرهنگام نهادهای دولتی به سیل در استان گلستان، پاسخگو نبودن مسئولان، و حضور استاندار گلستان در سفر خارج از کشور، انتقادهای بسیاری را برانگیخته بود. این موضوع موجب شده تا مرخصی استاندارانی که درگیر سیل هستند به طور کامل لغو شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG